Menu
/ informer.rs, telegraf.rs, blic.rs

Prezydent Serbii: Jeśli Jović opuści dom, zostanie aresztowany

Foto: Prezydent Serbii: Jeśli Jović opuści dom, zostanie aresztowany
Fot. Getty Images

Serbski prezydent, który w niedzielę wprowadził w kraju stan wyjątkowy, skomentował sytuację ze złapaniem Luki Jovicia poza domową izolacją.

Sam zawodnik potwierdził, że pozwolenie na powrót do ojczyzny dał mu Real Madryt. Tam panuje jednak stan wyjątkowy, a ludzie wracający z zagranicznych krajów mają pozostać w całkowitej izolacji przez 14 dni. Piłkarz Królewskich został złapany na ulicy przez patrol policji i po zebraniu jego wyjaśnień wszczęto w jego sprawie śledztwo. Całą sprawę mocno komentuje się w całym kraju i został o nią zapytany także prezydent.

– Ci młodzi ludzie, którzy są milionerami, uważają, że mogą robić wszystko, ale tak nie jest. Przykro mi, ale dla nas życia najstarszych osób i wszystkich obywateli są ważniejsze niż ich miliony. Każdy, kto nie będzie przestrzegać prawa, zostanie surowo ukarany – powiedział na konferencji prasowej Aleksandar Vučić. Dziennikarze wcześniej ujawnili, że poza Joviciem dom opuszczał także Nikola Ninković grający we włoskim Ascoli.

– Nie możemy nikogo krzyżować. Jestem pewien, że ci chłopcy tego żałują. Wniesiono oskarżenia i mam nadzieję, że unikniemy większych problemów. Obaj pozostają w izolacji, ale jeśli spróbują opuścić domy, zostaną aresztowani. To na pewno dobrzy ludzi. Nie powinniśmy jednak żyć tylko nimi, bo mamy wielu innych obywateli, którzy powinni być bardziej odpowiedzialni, a nie stosują izolacji. Prawo dotyczy milionerów i zwykłych ludzi, nie będzie wyjątków. Nie zostali puszczeni wolno, bo są sławni i mają pieniądze. Wobec wszystkich stosuje się takie same kary – dokończył prezydent.

Serbskie media piszą dzisiaj, że Real pozwolił Joviciowi na wylot do Belgradu, bo zawodnik przekazał, że chce być blisko syna, który na co dzień mieszka w stolicy Serbii. David w lutym skończył roczek. Klub oczywiście nakazał napastnikowi pozostać w izolacji, a dodatkowo ten obowiązek nałożyło na niego państwo w stanie wyjątkowym.

Serbski Informer podaje jednak, że Jović od powrotu był widziany w restauracjach i na spacerach oraz wybrał się na zakupy z dziewczyną Sofią, by kupić jej prezent urodzinowy. Kodeks Karny przewiduje za takie naruszenie prawa do 12 lat więzienia, ale źródła z prokuratury twierdzą, że jeśli piłkarz wypełni izolację i już jej nie naruszy, to ostatecznie zostanie ukarany tylko grzywną.

Przypomnijmy, że sam zawodnik w swoim oświadczeniu stwierdził, że po powrocie do Serbii nikt nie poinformował go o wytycznych dotyczących izolacji i dlatego zachowywał się on jak w Hiszpanii, gdzie mógł wyjść na zakupy. Tabloid Blic pokazał jednak dokumenty podpisane przez gracza po wylądowaniu w kraju, w których zobowiązuje się on do pełnej izolacji.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!