Spokojna wygrana City w zaległym meczu z West Hamem

Manchester City ma za sobą przedostatnie spotkanie przed potyczką z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Obywatele pokonali dziś u siebie West Ham 2:0, a trafienie zanotowali Rodrigo i Kevin De Bruyne. Belg zanotował też asystę przy pierwszym trafieniu.

Pep Guardiola przeprowadził cztery zmiany względem przegranego meczu z Tottenhamem sprzed 17 dni. The Citizens wreszcie rozegrali zaległe spotkanie 26. kolejki, które wcześniej z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych zostało odwołane. W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy między innymi Aymerica Laporte, Davida Silvę, Bernardo Silvę czy Gabriela Jesusa.

Zgodnie z oczekiwaniami od samego początku gospodarze dominowali na boisku i byli zdecydowanie groźniejsi niż rywal. Dobrze spisywał się Łukasz Fabiański, czego nie można powiedzieć o napastnikach City. W nieskuteczności wyróżniał się Gabriel Jesus, który dwukrotnie zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Po upływie 30 minut bramkarz Młotów kapitulował. Z rzutu rożnego dograł Kevin De Bruyne, a akcję głową wykończył Rodrigo.

West Ham nieco częściej zaczął opuszczać własną połowę i wykorzystywał momenty, w których drużyna Guardioli zostawiała mu sporo miejsca. Pod bramką Edersona goście całkowicie się gubili, dlatego ostatecznie nawet nie potrafili stworzyć żadnej klarownej okazji. Po przerwie intensywnośc ataków Manchesteru CIty była nieco mniejsza, ale w 62. minucie De Bruyne podwyższył prowadzenie, dzięki czemu mistrzowie Anglii mogli złapać kolejny dłuższy oddech.

Pep Guardiola nie mógł dziś skorzystać z usług Raheema Sterlinga (kontuzja), Ołeksandra Zinczenki (czerwona kartka w meczu z Tottenhamem) i ciągle wracającym po poważnej kontuzji Leroya Sané. Trener odzyskuje za to Aymerica Laporte'a i Johna Stonesa. Ten pierwszy rozegrał dziś 65 minut, po czym został zmieniony właśnie przez angielskiego stopera. Manchester City ma jeszcze jedno spotkanie przed potyczką z Realem Madryt. W sobotę zmierzy się na wyjeździe z Leicester.

Manchester City – West Ham United 2:0 (1:0)
1:0 Rodrigo 30' (asysta: De Bruyne)
2:0 De Bruyne 62' (asysta: B. Silva)

Manchester City: Ederson; Walker, Otamendi, Laporte (65' Stones), Mendy; De Bruyne (79' Gündoğan), Rodrigo, D. Silva (85' Foden); B. Silva, Agüero, Jesus.

West Ham: Fabiański; Fredericks (60' Zabaleta), Diop, Ogbonna, Cresswell, Masuaku; Rice, Souček, Noble; Snodgrass (80' Bowen), Antonio.