Dzisiejsze okładki

Porażki Realu Madryt i Barcelony to główne tematy na piątkowych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

Article photo

„Wielki Puchar!!!” – Sociedad i Athletic wyrzucają Real i Barcelonę, przechodząc do półfinałów, gdzie czekały już Granada i Mirandés. Popis Isaka w śmiałym i odważnym meczu gości. Tylko Vinícius brylował w Realu, który zatonął w defensywie. Messi przebaczył, a Athletic nie stracił wiary. Główka Williamsa w 92. minucie wyeliminowała Barçę.

Piłkarki Barcelony awansowały do finału Superpucharu Hiszpanii. Wysoka wygrana koszykarek na turnieju przedolimpijskim. Baskijskie derby tylko z trójką Basków.

AS

Aupa!” – AS posługuje się w tytule baskijskim zwrotem, który oznacza nieformalne przywitanie, a jest także znanym okrzykiem wśród kibiców obu klubów. Real Sociead i Athletic powaliły Real i Barcelonę, by awansować do półfinałów Pucharu Króla, gdzie czekały już Mirandés i Granada.

La Liga daje Atlético jeden dzień więcej na odpoczynek przed meczem z Liverpoolem. Mecz na Estadio Mestalla zostanie rozegrany w piątek. Piłkarki Barcelony awansowały do finału Superpucharu Hiszpanii. Campazzo wyrównał rekord asyst w jednym meczu i zanotował ich 19.

Mundo Deportivo

„K.O.PA” – Real i Barcelona wyeliminowane. Samobój Busquetsa w doliczonym czasie gry powala drużynę, która pokazała twarz i kreowała sobie okazje. Real Sociedad podbił Bernabéu w spektaklu Isaka, który zszedł, gdy wynik brzmiał już 1:4, a Los Blancos nie potrafili wtedy odpowiedzieć.

Alba o Abidalu: „Jesteśmy już dostatecznie obrzucani gównem z zewnątrz, żebyśmy jeszcze obrzucali się nim nawzajem”. Piłkarki Barcelony awansowały do finału Superpucharu Hiszpanii. Koszykarze Pesicia zmierzą się z rywalem pogrążonym w kryzysie.

Sport

„Okrutny” – niesprawiedliwe odpadnięcie Barçy po golu straconym w 93. minucie i jednym z najlepszych meczów na wyjeździe. Piłkarze Barcelony zmarnowali wiele dogodnych okazji do zdobycia bramki, a arbiter powinien podyktować oczywistego karnego na De Jongu. Piqué przerwał milczenie i przyznał, że nie jest to odpowiedni moment, aby mówić pewne rzeczy w twarz.

„Lanie na Bernabéu” – Real Sociedad strzelił cztery gole Królewskim, którzy mogli tylko poprawić wynik pod koniec meczu. Piłkarki Barcelony awansowały do finału Superpucharu Hiszpanii. W najbliższy wtorek Dembélé przejdzie operację.