Bezproblemowa wygrana City z czwartoligowcem

Drużyna Pepa Guardioli pokonała wczoraj Port Vale 4:1. Bramki dla najbliższego rywala Realu Madryt w Lidze Mistrzów zdobyli Zinczenko, Agüero, Harwood-Bllis i Foden. Po dłuższej przerwie do gry wrócił za to John Stones.

Manchester City mierzył się wczoraj w 1/32 finału Pucharu Anglii z występującym w League Two (4. poziom rozgrywkowy) Port Vale. Pep Guardiola mógł skorzystać z kilku zawodników, którzy w ostatnim czasie nie dostawali wielu szans lub leczyli urazy. W jedenastce względem potyczki z Evertonem zostało tylko czterech graczy: Claudio Bravo, João Cancelo, İlkay Gündoğan i Phil Foden. Po raz pierwszy od dłuższego czasu na boisku pojawił się za to John Stones, który stworzył parę środkowych obrońców z 17-letnim Taylorem Harwoodem-Bellisem.

Pep wrócił do ustawienia czwórką obrońców, a gra City wyglądała… jak zawsze: długie utrzymywanie się przy piłce i czekanie na błąd rywala. Początek należał co prawda do ekipy gości, ale Obywatele szybko przejęli kontrolę nad meczem i w 20. minucie wyszli na prowadzenie. Ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Ołeksandr Zinczenko. Chwilę później Port Vale wyrównało, wykorzystując błąd w kryciu 17-letniego Harwooda-Bellisa.

Jeszcze przed przerwą City za sprawą Sergio Agüero ponownie wyszło na prowadzenie i już go nie oddało do końca meczu. Mniej niż kwadrans po wznowieniu gry Harwood-Bellis zrehabilitował się za błąd przy golu i sam wpisał się na listę strzelców. Było w tym sporo przypadku i szczęścia, ale po analizie VAR ostatecznie jego bramkę uznano. Kropkę nad i postawił Phil Foden.

Pep Guardiola odzyskuje powoli kontuzjowanych zawodników i wykorzystał do tego mecz z dużo niżej notowanym rywalem. Ostatecznie wygrana City – mimo niezbyt okazałego wyniku w pierwszej połowie – raczej nie wisiała na włosku. W barwach gospodarzy ponownie zabrakło chorych Edersona i Otamendiego oraz kontuzjowanych Laporte i Sané. Pierwsza dwójka może być dostępna już na wtorkową potyczkę w Pucharze Ligi z Manchesterem United. Francuski stoper wznowi w najbliższym tygodniu treningi, a Niemiec wstępnie będzie gotowy do gry też jeszcze w tym miesiącu.