Oceny zawodników po meczu z Valencią

Real Madryt zremisowali na wyjeździe z Valencią 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, ElJarek, KRot, Leszczu, Mateo i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Thibaut Courtois
OCENA: 5,4
OPIS: Grał bardzo dobrze między słupkami, gdzie kilka razy uratował Królewskich w dobrych sytuacjach Valencii, przede wszystkim w drugiej połowie. W pierwszej raz źle wyszedł na przedpole, ale później był już praktycznie bezbłędny. Do tego – choć wcale nie mieści się to w zakresie jego obowiązków – w niesamowity sposób pomógł w ofensywie w ostatniej akcji meczu. Mimo braku trzech punktów dla Belga mógł to być jeden z najbardziej jak dotąd udanych występów w koszulce Królewskich.

OCENA: 3,1
OPIS: Przed nim co jakiś czas zmieniał się partner i chyba sam Dani miał poczucie, że musi robić wiele rzeczy sam – bronić i atakować. Ostatecznie nie był to jednak dobry występ. Był nieco zagubiony, niezbyt kreatywny w ofensywie, gdzie zdarzały mu się złe decyzje. W obronie też na pewno moglo być lepiej.

OCENA: 3,9
OPIS: Wygrywał większość pojedynków z napastnikami Valencii, ale mimo wszystko nie ustrzegł się błędów. Pierwsza groźna sytuacja drugiej połowy zaczęła się od jego złego wybicia głową. Jeszcze przed przerwą zbyt łatwo dał się przełożyć Ferranowi. Nie był to fatalny mecz Francuza, ale gdyby zawodnik gospodarzy dwukrotnie nie pozwolił Courtois na interwencję, Varane byłby antybohaterem.

OCENA: 4,1
OPIS: Solidne spotkanie kapitana, który zawiódł tak naprawdę tylko w jednej akcji, gdy nie zdołał naprawić błędu Varane'a, ponieważ się poślizgnął. Przy golu nie popełnił błędu, a parę razy w bardzo dobrym stylu asekurował partnerów.

OCENA: 2,8
OPIS: Po 2,5 miesiąca wrócił do gry, i to od razu na bardzo trudnym terenie i w dość trudnej sytuacji. Dość długo nie było widać jego braku ogrania, nawet dośrodkowania teoretycznie słabszą nogą nie wyglądały wcale gorzej niż na przykład te Ferlanda Mendy'ego. W kluczowej akcji przegrał jednak pojedynek główkowy, a później nie zdołał wrócić na czas.

OCENA: 3,5
OPIS: W świetnym stylu zaczął spotkanie, gdy szukał nieoczywistych rozwiązań w ofensywie i był zdecydowanie najczęściej podejmującym ryzyko zawodnikiem na boisku. Sił starczyło mu tylko na pół godziny. Później było już coraz gorzej, wybierał coraz prostsze rozwiązania i niestety dopasował się do gry drużyny, której nie potrafił już podnieść.

OCENA: 4,1
OPIS: W dobrym stylu zastąpił Casemiro. Potrafił odebrać piłkę, zaasekurować. Nie bał się też zaatakować. Niestety podobnie, tak jak w przypadku Modricia, on też po 30 minutach nieco opadł z sił i nie spisywał się już tak dobrze w późniejszej fazie meczu.

OCENA: 4,0
OPIS: Każda akcja przechodziła przez niego, a on praktycznie nie tracił piłek. Wyznaczał tempo, które w drugiej połowie niestety mogło się nie podobać. Raz brakowało ryzyka, a raz uspokojenia gry. W ostatniej akcji meczu Toni dołożył jednak swoją cegiełkę do sukcesu i dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Courtois.

OCENA: 2,3
OPIS: Niestety coraz częściej włącza mu się tryb niewidoczny. Nie ryzykuje, nie szuka nieoczywistych rozwiązań, nie próbuje dryblować. Przez to staje się przewidywalny do bólu i łatwy do rozczytania przez rywali. To było wczoraj bardzo widoczne. Nie potrafił w żaden sposób zaskoczyć Valencii i poza dość miernym strzałem głową po wrzutce Carvajala trudno zapamiętać jakąkolwiek akcję godną uwagi.

OCENA: 2,1
OPIS: Na początku meczu, gdy Królewscy niemiłosiernie zamykali Valencię na jej połowie, piłka musiała omijać Isco. Gdy dostawał piłkę, działo się coś niepokojącego. Po prostu ją tracił. Andaluzyjczyk ciągle gra wolno, całkowicie niewertykalnie.

OCENA: 4,4
OPIS: Zdecydowanie najbardziej pracowity zawodnik na boisku. Nie tylko strzelił kluczową bramkę, ale brał udział przy 12 z 19 strzałów Królewskich – sześć sam oddał, a przy sześciu kolejnych zanotował ostatnie podania. Najważniejszy był jednak ten gol, dzięki któremu Karim zrównał się z Lionelem Messim w klasyfikacji Pichichi.