Oceny zawodników po meczu z Club Brugge

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Club Brugge 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, ElJarek, KRot, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Alphonse Areola
OCENA: 4,0
OPIS: Nie był szczególnie zajęty, ale niestety nie udało mu się zachować czystego konta. Przy bramce Hansa Vanakena nie miał jednak praktycznie żadnych szans. W 11. minucie uratował za to Królewskich, gdy z bliska próbował pokonać go Percy Tau. Dobre zawody Francuza, który mimo wszystko nie miał wielu okazji do udowodnienia swojej przydatności. Gdy jednak był potrzebny, robił swoje i spisał się bez zarzutu.

OCENA: 3,8
OPIS: Od pierwszych minut był aktywny, ale wyglądał na zdezorientowanego tym, co się wokół niego dzieje. Źle się ustawiał, był wręcz niezdarny. W drugiej połowie grał bardziej rozsądnie, a jego jedyne godne uwagi wyjście na połowę rywala zakończyło się golem Rodrygo. Mimo wszystko nie ma absolutnie nawet zarodka debaty dotyczącej rywalizacji z Carvajalem. Nie ta liga.

OCENA: 4,0
OPIS: Pod nieobecność Sergio Ramosa, Marcelo i Karima Benzemy w wyjściowej jedenastce to on pełnił rolę kapitana drużyny. W kwestiach boiskowych wywiązał się bez zarzutu. Zaliczył dość spokojny i solidny mecz. Nie miał też wiele pracy, ponieważ rywal raczej rzadko atakował środkiem czy doprowadzał w ogóle piłkę w jego strefę. Bez zarzutu.

OCENA: 4,2
OPIS: Najchętniej przy jego ocenie wycięlibyśmy akcję bramkową. Wtedy pomylił się i pozwolił rywalowi na przeprowadzenie szybszego ataku, który skończył się golem na 1:1. Brazylijczyk oczywiście zachował się nieuważnie, jednak wobec zwycięstwa nie może to aż tak zamazywać bardzo dobrego występu stopera. Był szybki, zwinny, zaliczył kilka ważnych odbiorów czy przechwytów. Szkoda tylko tego błędu…

OCENA: 4,0
OPIS: Jeśli mielibyśmy porównać jego wczorajszy występ do tego wcześniejszego, na pewno można by mówić o progresie. Nie popełniał wielu blędów w obronie, nie faulował bezmyślnie przeciwnika, często pojawiał się przy rozgrywaniu piłki. Mimo wszystko w takich meczach jak ten powinniśmy oczekiwać od niego czegoś więcej. Niezła gra w defensywie to u bocznego obrońcy za mało. Królewscy potrzebują go też z przodu.

OCENA: 4,2
OPIS: Kiedy gra mniej niż zwykle, jest lepszy. Tak było też wczoraj. Nie błyszczał może w każdej czy co drugiej akcji, jednak zrobił swoje w kilku sytuacjach. Przy pierwszym golu to on zagrywał do Odriozoli, a w doliczonym czasie gry sam postawił kropkę nad i bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego. Szkoda trochę dość bezmyślnej żółtej kartki, która może mieć znaczenie w kolejnych fazach…

OCENA: 4,0
OPIS: Zagrał na swoim optymalnym, wysokim poziomie. Dobrze radził sobie w środku pola, którym świetnie zarządzał, gdy to rywal miał piłkę. Gdy to Królewscy atakowali, raczej oddawał pałeczkę Modriciowi czy Isco, ale i tak zanotował asystę przy golu na 3:1. Nie dziwimy się jednak, dlaczego Zidane stawia na niego tak często. To prawdopodobnie najrówniej grający zawodnik w tym sezonie.

OCENA: 3,3
OPIS: Starał się, był aktywny, zwykle podawał celnie, ale… często też irytował błędnymi decyzjami. Mógł wpisać się na listę strzelców jeszcze w pierwszej połowie, ale uderzył tuż obok bramki. Kilka razy też mógł wybrać lepszą opcję dla zespołu. Kilka razy odezwały się jego dawne grzechy. Ostatecznie nie był tak kluczowy, jak mógłby być, gdyby głowa działała mu u niego równie dobrze jak nogi.

OCENA: 4,2
OPIS: Nie był aktywny w pierwszej połowie, ale liczbowo znakomicie zakończył to spotkanie. Strzelił gola na 1:0, a przy drugim trafieniu zanotował asystę. Ostatecznie nie pokazał się ze świetnej strony, ale bez wątpienia mocno pomógł drużynie w zdobyciu trzech punktów.

OCENA: 3,2
OPIS: Zastępowanie Karima Benzemy nie jest łatwym zadaniem. Serb otrzymał kolejną szansę, jednak było widać, że nie do końca potrafi być aż takim odniesieniem w ofensywie. Zakończył mecz bez gola, ale miał udział przy drugiej bramce, kiedy odegrał piłkę do Rodrygo. Można oczekiwać od niego więcej, ale przede wszystkim musi otrzymywać więcej szans. Tej wczorajszej raczej nie wykorzystał.