/ KRot, Leszczu

Gol i asysta Ødegaarda, dobry mecz Navasa na Bernabéu [VIDEO]

W poprzednim tygodniu spośród graczy związanych z Realem Madryt zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Ødegaard. Norweg strzelił bramkę i zaliczył jedno ostatnie podanie. Poza nim Navas błysnął na Bernabéu, a jak prezentowali się pozostali?

Dani Ceballos (Arsenal)
Hiszpan nie wyzdrowiał jeszcze w pełni, choć powoli wraca do treningów. W Arsenalu tymczasem mnóstwo zawirowań, ponieważ po porażce z Eintrachtem Frankfurt 1:2 na własnym terenie zwolniony został Unai Emery, co może nieco skomplikować sytuację Ceballosa. W weekend natomiast jego koledzy, już pod batutą Ljungberga, zremisowali 2:2 na wyjeździe z Norwich City.

Jorge de Frutos (Real Valladolid)
Zabrakło go w kadrze na wyjazdowy mecz z Celtą Vigo. Valladolid zremisował na Balaídos 0:0.

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
W środę Borussia grała ważne spotkanie w Lidze Mistrzów, ale w starciu na Camp Nou zawiodła. Barcelona prowadziła już 3:0, a ostatecznie spotkanie skończyło się rezultatem 3:1 dla gospodarzy. Achraf grał cały mecz bliżej prawej strony pomocy, jednak nie zaliczy go do udanych. Miał co prawda dwa podania kluczowe i trzy dryblingi, ale ostatecznie nie pomógł swojej drużynie, która rozegra decydujący mecz ze Slavią Praga, jednak nie jest zależna tylko od siebie. Jeżeli Inter wygra u siebie z Barceloną, dortmundczycy zagrają wiosną w Lidze Europy.
Ocena Kickera: 3,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: 6,7/10

W sobotę Borussia przetestowała zespół wracającego do Niemiec w roli trenera Jürgena Klinsmanna, obecnie opiekuna Herthy. Na Olympiastadion Achraf wystąpił w roli prawego wahadłowego. Nie grał rewelacyjnie, jednak dołożył cegiełkę do ostatecznego sukcesu BVB. W 17. minucie zanotował asystę przy trafieniu Thorgana Hazarda, dzięki czemu jego zespół wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Ostatecznie Borussia wygrała 2:1, awansowała na piątą lokatę i zbliżyła się do czwartego Bayernu Monachium na jedno oczko.
Ocena Kickera: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: 6,9/10

Andrij Łunin (Real Valladolid)
Był moment, gdy pozycja Jordiego Masipa była zagrożona, ale już w poprzedniej kolejce było wiadomo, że trener Sergio González niemal bezgranicznie ufa Katalończykowi. I w piątek w wyjazdowym starciu z Celtą Vigo dostał za to nagrodę. Masip był jednym z najlepszych zawodników na boisku, zachował czyste konto i pomógł drużynie w zdobyciu jednego punktu (0:0). Łunin oczywiście przyglądał się temu z ławki.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk chyba na dobre wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce Mallorki i ponownie znalazł się w wyjściowym składzie na domowe starcie z Betisem. Nawet pomimo porażki był jednym z najlepszych zawodników swojej ekipy, pomagając się utrzymać przy piłce i imponując dryblingiem oraz kontrolą futbolówki. Wyłapał niepotrzebną żółtą kartkę, ale jesteśmy pewni, że jeśli tylko dalej będzie tak grał, to trener od niego będzie zaczynał ustalanie składu.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,0/10

Borja Mayoral (Levante UD)
Zagrał beznadziejne spotkanie z Getafe, które u siebie rozbiło Żaby aż 4:0. Wszystkie gole padły po stałych fragmentach gry (dwa po rzutach rożnych, jeden z karnego i jeden z wolnego). Mayoral w niczym nie pomógł drużynie. Zero strzałów, zero podań kluczowych, jeden wygrany drybling i jeden wygrany pojedynek główkowy… Już w 68. minucie zszedł na ławkę rezerwowych.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,0/10

Martin Ødegaard (Real Sociedad)
Rewelacyjny występ Norwega w starciu z Eibarem. Był zdecydowanie najlepszym graczem na murawie. Już w 25. minucie zapisał na koncie asystę przy trafieniu Le Normanda. Na koniec swoją grę okrasił takim golem, który ustalił wynik meczu na 4:1. Łącznie zaliczył aż sześć kluczowych podań, a osiem na dziesięć prób dryblingu zakończyło się powodzeniem. Rządził w środku pola, napędzając ataki zespołu.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 10/10

Sergio Reguilón (Sevilla FC)
Regui wyszedł w pierwszym składzie na domowy mecz z Leganés, w którym wyraźnym faworytem była właśnie Sevilla. Mimo to Andaluzyjczycy wygrali zaledwie 1:0, mając gorsze momenty w tym spotkaniu, ale Hiszpan spisał się bardzo dobrze. Często zapuszczał się pod pole karne rywali, stwarzając przewagę w ofensywie i z pewnością zanotował również dobry mecz w defensywie. Oddał dwa strzały i trzykrotnie odbierał piłkę. Może być w pełni zadowolony ze swoich 90 minut na murawie.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Óscar Rodríguez (CD Leganés)
Hiszpan zagrał bardzo dobre spotkanie na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Starał się zrobić coś ekstra zdecydowanie częściej niż jego koledzy z zespołu. Świadczy o tym choćby pięć udanych dryblingów, najwięcej ze wszystkich piłkarzy przebywających na boisku. Miał też znakomitą szansę, jeszcze przy bezbramkowym remisie, by pokonać Tomáša Vaclíka, ale czeski bramkarz świetnie się spisał. Ostatecznie Sevilla wygrała 1:0, ale Óscar pozostawił bardzo dobre wrażenie. Nie był jednak w stanie rozegrać całego meczu i w 78. minucie opuścił boisko. MARCA wyróżniła jego występ i umieściła go w jedenastce kolejki.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,4/10

Jesús Vallejo (Wolverhampton)
W Lidze Europy poleciał z drużyną do Portugalii na mecz z Bragą, lecz przesiedział go na ławce rezerwowych. Obrona Anglików tego dnia nie prezentowała się najlepiej i spotkanie zakończyło się remisem 3:3. W Premier League Jesús znów obserwował wydarzenia na murawie z perspektywy ławki. Wolverhampton zremisował z Sheffield United 1:1.

Wybrani sprzedani w letnim okienku

Raúl de Tomás (Benfica)
W Lidze Mistrzów dostał szansę, ale nie będzie tego dobrze wspominał. Wszedł na murawę w 82. minucie, kiedy Benfica prowadziła z RB Lipsk 2:0. Mecz zakończył się remisem 2:2. Oczywiście stracone gole nie są winą Raúla, jednak jego wkład w ofensywę był znikomy. Zaliczył osiem kontaktów z piłką i oddał dwa strzały, w tym jeden celny.
Ocena WhoScored: 6,0/10

W lidze Hiszpan otrzymał kolejną szansę od trenera, tym razem pojawił się na boisku w 69. minucie, kiedy Benfica prowadziła z Marítimo 4:0. Jego rywal do miejsca w składzie strzelił wcześniej dwa gole (dołożyłby dwa kolejne, ale jedną „zabrał” mu obrońca, strzelając samobójczą bramkę, a w drugiej sytuacji był spalony). Raúl zdołał oddać jeden niecelny strzał i poza tym niewiele wniósł do gry mistrza Portugalii. Wyraźnie przegrywa rywalizację o miejsce w podstawowej jedenastce.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Aleix Febas (RCD Mallorca)
Hiszpan pełne 90 minut spędził na murawie w starciu z Betisem, ale nie popisał się szczególnie ani grą do przodu, ani grą w defensywie. Co prawda nie jest winnym porażki i ogólnie trudno się do niego przyczepić, ale wynika to również poniekąd z tego, że nie był zbyt zaangażowany w to spotkanie, raczej unikając ryzykowniejszych zagrań, które mogą stworzyć przewagę i zanotował po prostu przeciętny mecz, bez żadnych fajerwerków.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

Marcos Llorente (Atlético Madryt)
Marcos znalazł się na ławce rezerwowych na domowy mecz z Barceloną i nie podniósł się z niej ani na minutę. Jego koledzy przegrali natomiast 0:1 po golu Messiego w końcówce.

Álvaro Tejero (SD Eibar)
Tejero nie znalazł się w kadrze meczowej na wyjazdowy mecz z Realem Sociedad. Jego koledzy przegrali na Anoecie 1:4 i nie zaprezentowali zbyt dobrego futbolu, choć nie oznacza to jeszcze, że wychowanek Królewskich dostanie w najbliższym czasie szansę na występ.

Keylor Navas (PSG)
Miał okazję wrócić na Santiago Bernabéu i zaprezentował się z bardzo dobrej strony, mimo że wpuścił dwa gole. Gdyby nie jego postawa, PSG mogłoby wysoko przegrać to spotkanie. Zaliczył aż dziesięć udanych interwencji. Był bardzo zmotywowany na starcie z byłymi kolegami i nie popełniał błędów. Bardzo przyczynił się do tego, że PSG zajęło pierwsze miejsce w grupie.
Ocena WhoScored: 8,8/10

Zawodnik tygodnia: Martin Ødegaard