Real Madryt dalej niepokonany w lidze

W ósmej kolejce Real Madryt wygrał z Unicają 82:71, utrzymując status niepokonanego lidera. Królewscy prowadzili przez całe spotkanie i nie dali Andaluzyjczykom dojść do głosu. Osiem meczów i osiem zwycięstw, taki bilans musi robić wrażenie.

Real Madryt wygrał ósmy mecz w Lidze Endesa i dalej pozostaje jedynym niepokonanym zespołem. Starcie z Unicają nie zapowiadało się na najłatwiejsze, ale Królewscy na samym początku wypracowali sobie przewagę, której już nie oddali do samego końca. Zdecydowanie górowali nad Andaluzyjczykami w rzutach z dystansu – trafili dwanaście „trójek” przy zaledwie pięciu w wykonaniu gości. Znakomicie na początku pojedynku prezentował się Deck, na wysokim poziomie zagrał Llull, a świetnie pod oboma koszami prezentował się Tavares.

Pierwsza kwarta była bardzo dobra w wykonaniu Realu Madryt. W ofensywie świetnie spisywał się Gabriel Deck, który trafiał nie tylko za dwa punkty, ale również z dystansu, a do tego dokładał ofensywne zbiórki i przechwyty. W obronie natomiast rządził Walter Tavares. Zawodnik z Republiki Zielonego Przylądka stanowił trudną do pokonania barierę dla rywali. Głównie dzięki tym dwóm graczom Blancos wygrali pierwszą kwartę 21:13.

W drugiej części Pablo Laso dokonał roszad w składzie, ale też Unicaja zaczęła się prezentować lepiej. Po stronie Andaluzyjczyków z dobrej strony pokazywali się Gerun oraz doświadczony Carlos Suárez. Madrytczycy odpowiadali celnymi rzutami z dystansu w wykonaniu Carrolla czy Taylora. Końcówka tej kwarty była popisem nieskuteczności z obu stron i ostatecznie Real Madryt schodził na przerwę, prowadząc 46:37.

Po zmianie stron Real Madryt ponownie ruszyli do ataku i po trafieniach Decka, Campazzo i Randolpha przewaga wzrosła do trzynastu oczek. Unicaja próbowała odpowiadać, ale jeśli nawet potrafiła znaleźć sposób na zdobycie punktów, to zupełnie nie była w stanie powstrzymywać ataków Królewskich. Podopieczni Pabla Laso umiejętnie zarządzali wysoką przewagą i starali się ją utrzymywać cały czas na podobnym poziomie. Po trzydziestu minutach gry było 62:51.

Ostatnia kwarta była spokojna dla Realu Madryt. Co prawda wiele nie wychodziło w ofensywie, ale cały czas udawało się zachowywać bezpieczny dystans od rywali. Nie był to pokaz najlepszej koszykówki. Punktów było niewiele, jednak w żadnym momencie zwycięstwo Królewskich nie było zagrożone. W ten sposób udało się odnieść ósme zwycięstwo z rzędu w lidze i utrzymać pozycję lidera.

82 – Real Madryt (21+25+16+20): Randolph (10), Deck (12), Tavares (10), Llull (13), Taylor (5), Causeur (5), Rudy (3), Campazzo (5), Laprovíttola (6), Garuba (0), Carroll (8), Mickey (5).

71 – Unicaja (13+24+14+20): Thompson (7), Toupane (5), Adams (16), Elegar (0), Ejim (4), Fernández (2), Avramović (6), Díaz (0), Waczyński (2), Guerrero (2), Suárez (16), Gerun (11).