U Castilli bez zmian

W dwunastej kolejce Segunda División B Castilla przegrała na stadionie Alfredo Di Stéfano z Ibizą. Królewscy znakomicie otworzyli spotkanie, ale później nie potrafili utrzymać prowadzenia i to goście wyjechali z Madrytu z kompletem punktów

Castilla znów przegrała, tym razem 1:2 na własnym stadionie z Ibizą. Obie drużyny przystępowały do tego meczu po kilku meczach bez zwycięstwa, ale to Wyspiarze przełamali złą passę, natomiast rezerwy Realu Madryt dalej pozostają w kryzysie. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się obiecująco, jednak wygląda na to, że zawodnikom wystarcza paliwa tylko na pierwszy kwadrans. Podopieczni Raúla prowadzili i potrafili przejąć inicjatywę, lecz nie byli w stanie utrzymać korzystnego rezultatu nawet do końca pierwszej połowy.

Mecz zaczął się idealnie dla Castilli. Już pierwsza akcja zakończyła się powodzeniem. Guillem dośrodkował z prawego skrzydła, a Fidalgo wykończył akcję. Królewscy zepchnęli Ibizę do obrony i wyglądało to bardzo obiecująco… przez pierwszy kwadrans. Później goście zaczęli przejmować inicjatywę i Belman miał coraz więcej pracy. Po drugiej stronie Germán również był często zmuszany do interwencji. W 36. minucie Ibiza doprowadziła do remisu. Caballé wpisał się na listę strzelców, a sam gol był dosyć podobny do trafienia madrytczyków. Remis do przerwy był sprawiedliwym rezultatem, natomiast szkoda, że znów Blancos nie potrafili utrzymać prowadzenia.

Pierwszą połowę dobrze rozpoczęła Castilla, a drugą – Ibiza. Goście w 50. minucie po raz drugi pokonali Belmana i znów zrobił to Caballé. Królewscy nie wyglądali na drużynę, która jest w stanie odpowiedzieć, a rywale pracowali na trzeciego gola. Dopiero po zmianach przeprowadzonych przez Raúla sytuacja nieco się zmieniła i gospodarze zaczęli naciskać, chociaż robili to dosyć nieporadnie. Im bliżej było końca meczu, tym bardziej Ibiza zamykała się w pobliżu własnego pola karnego. Madrytczycy nie potrafili jednak znaleźć luki w obronie rywali. Castilla utrzymywała się przy piłce, ale nie przekładało się to w ogóle na okazje strzeleckie. W ten sposób nie da się odrobić strat i rezerwy przegrały kolejny mecz, znów przed własną publicznością. Tak grająca drużyna nie ma najmniejszych szans na włączenie się do walki o awans…

Real Madryt Castilla – Ibiza 1:2 (1:1)