Menu
/ RealMadridTV

Zidane: Destabilizacja PSG? Powiedziałem tylko to, co powiedział Mbappé

Foto: Zidane: Destabilizacja PSG? Powiedziałem tylko to, co powiedział Mbappé
Fot. RealMadridTV

Zinédine Zidane pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem ligowym z Eibarem. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami w Valdebebas. Jego pełny zapis tradycyjnie pojawi się na portalu w dniu meczu.

– Destabilizuję PSG słowami o Mbappé? Nie mam takiego odczucia, w ogóle nie. Niczego nie powiedziałem... Powiedziałem jedynie, że zawodnik marzy, by któregoś dnia tutaj zagrać. A przy tym każdy robi, co chce. Leonardo mocno się o mnie wypowiedział? Powtórzę, że powiedziałem tylko to, co powiedział Mbappé, że jego marzeniem jest założenie białej koszulki Realu. Co do reakcji Leonardo, nie mam żadnego komentarza. Ma prawo do swojej wypowiedzi, jak ja mam do swojej.

– Superpuchar w Arabii Saudyjskiej? Jesteśmy tu od grania, a decyzję podjęła Federacja. My to uszanujemy. Teraz musimy skupić się na graniu, niczym więcej. Sprawy na zewnątrz kontrolują inni ludzie.

– Jestem odważny, że wystawiam Rodrygo? Powtórzę: jest nas 25 i mam 25 podstawowych graczy. W każdym meczu musimy wybierać skład i to będę zawsze robić.

– Marcelo? Nie powiem, co ma Marcelo, bo nie mam pozwolenia. Wiem jednak, że to mała sprawa. Zrobiliśmy, co trzeba było zrobić i to mała sprawa. Jesteśmy spokojniejsi w jego temacie.

– Bale i James polecą na kadry? Nie są do dyspozycji. Nie są kontuzjowani, ale nie są do dyspozycji i nie są na boisku. Co do kadr, polecą na zgrupowania. Ja nie chcę niczego robić w tym temacie. Mają 5-6 dni i zobaczymy, czy będą gotowi do gry z reprezentacjami. Nie są kontuzjowani? Już robili coś na boisku, ale nie są do dyspozycji, nie trenują z ekipą, czegoś im brakuje.

– Gra na Ipurui? Przygotowujemy się, chociaż mieliśmy na to niewiele dni. To też przesłanie dla naszych graczy, że to inny stadion i inna ekipa, która gra tam inaczej. Oni grają inaczej u siebie i inaczej na wyjeździe. Zobaczymy, jak zagramy. Mam nadzieję, że zagramy jutro tak, jak powinniśmy to zrobić.

– Modrić rozegrał 30% dostępnych minut? Nie powiem graczowi, że czas odpoczywać. Rola Modricia będzie tu ważna. Miał kilka problemów, przez które nie mógł grać regularnie, ale Modrić to Modrić i znamy jego jakość. Zobaczymy, co będzie dalej, gdy będziemy mieć 8 meczów z rzędu po przerwie na kadry. Potrzebujemy jednak Luki Modricia.

– Benzema a reprezentacja? On zawsze chciał grać w kadrze, ale sytuacja pozostaje taka sama. Ja nie wiem dokładnie, co tam się dzieje. Piłkarsko jest najlepszy i na tej podstawie ma miejsce w reprezentacji. Reszty nie możemy kontrolować.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!