Menu
/ realmadrid.com

Laso: Bardzo trudno jest wygrać na wyjeździe w Eurolidze

Foto: Laso: Bardzo trudno jest wygrać na wyjeździe w Eurolidze
Fot. Getty Images

Pablo Laso, Sergio Llull oraz Walter Tavares rozmawiali z dziennikarzami po wygranym meczu z Crveną zvezdą. Trener mówił o tym, że końcowy wynik nie do końca odzwierciedla wysiłek włożony w to spotkanie.

Pablo Laso:
– Bardzo trudno jest wygrać na wyjeździe w Eurolidze, ponieważ musisz zagrać dobrze i zachować dużą koncentrację. Rozegraliśmy dosyć poważne spotkanie, chociaż nie było ono wielkie w naszym wykonaniu. Byliśmy w stanie przez cały czas zachowywać odpowiednią koncentrację.

– Przechodziliśmy przez zły moment w trzeciej kwarcie ze względu na skuteczność Crveny zvezdy, ale mimo tego zdołaliśmy ich pokonać. Myślę, że najlepsza w naszym wykonaniu była czwarta kwarta, również ze względu na wykonany wysiłek, który pozwolił nam na wygranie tego meczu piętnastoma punktami. Patrząc na tę różnicę, może się wydawać, że dominowaliśmy, ale musieliśmy się bardzo napracować. Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa.

– Kiedy wygrywasz, wydaje się, że wszystko jest dobrze, a kiedy przegrywasz, masz wrażenie, że wszystko układa się źle. Ja tak na to nie patrzę. Myślę, że został nam jeszcze ogromny margines do poprawy. Musimy zobaczyć zawodników w konkretnych sytuacjach i dalej wspólnie pracować. Wygrywając wszystko, jest łatwiej i widzi się rzeczy bardziej pozytywnie, więc jestem zadowolony ze zwycięstwa i wykonanej pracy. Teraz czas na odłączenie się na trochę i skupienie się na niedzielnym meczu.

Sergio Llull:
– To zwycięstwo jest owocem wielkiej pracy w wykonaniu wszystkich, ponieważ wiedzieliśmy, że przed tak spektakularną publicznością nie będzie łatwo. Jeśli choćby na sekundę pozwalasz sobie na relaks, rywale cię doganiają. Potrafiliśmy przetrzymać ich dobre momenty i, dzięki zespołowej grze, zdołaliśmy ich pokonać.

– W ostatniej kwarcie kluczowa była nasza skuteczność i dobre rozgrywanie piłki. Znajdowaliśmy dobre pozycje do rzutów i trafialiśmy. W obronie również spisywaliśmy się solidnie. Drużyna ma się dobrze i najważniejsze, że wykonujemy dobrą pracę, co znajduje odzwierciedlenie w meczach. Dla nas ważne było odniesienie pierwszego wyjazdowego zwycięstwa i przerwanie złej passy. Teraz trzeba kontynuować tę pozytywną dynamikę.

Walter Tavares:
– Takie zwycięstwo odnosi się dzięki koncentracji i energii, którą włożyliśmy w mecz. To dobrze nam zrobi przed kolejnymi wyjazdowymi pojedynkami. Mieliśmy energię od początku do końca. Czuję się dobrze, zrobiłem pięć bloków i muszę grać tak dalej, żeby pomagać drużynie i wykonywać moją pracę w obronie, co jest najważniejsze. Dodatkowa koncentracja w czwartej kwarcie była kluczowa, żeby odnieść zwycięstwo.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!