Juvenil A wygrywa po golu w końcówce

Drużyna Realu Madryt do lat 19 wygrała z Galatasarayem 1:0 po golu Pablo Ramóna zdobytym w samej końcówce. Mecz nie był łatwy, a Królewscy natrafili na równorzędnego rywala. Ostatecznie jednak zdołali wyprowadzić jeden skuteczny cios.

Juvenil A zrealizował cel i pokonał Galatasaray na wyjeździe. Mecz był bardzo wyrównany i tak naprawdę żaden wynik nie byłby zaskoczeniem, patrząc na sam przebieg spotkania. Ostatecznie to Królewscy zdołali wyprowadzić skuteczny cios. Gola zdobył środkowy obrońca, wyręczając nieskutecznych dzisiaj napastników. Swój udział w zwycięstwie ma również obrona oraz Luis López, ponieważ gospodarze śmiało atakowali i kilka razy zdołali stworzyć sobie dobre sytuacje. Blancos po pierwszej serii mają komplet zwycięstw i ze spokojem mogą podejść do rundy rewanżowej.

Pierwsze minuty spotkania nie były łatwe dla graczy Realu Madryt. Inicjatywę mieli gospodarze, którzy dwukrotnie zmusili Luisa Lópeza do pracy. Po pierwszym kwadransie Królewscy odzyskali kontrolę, ale tylko momentami i do tego nie byli w stanie przeprowadzić składnej akcji. W dodatku cały czas musieli uważać na kontrataki Galatasarayu. Ofensywa madrytczyków miała duże problemy, żeby oddać chociaż strzał w kierunku bramki Balabana. Lepiej pod tym względem prezentowali się gospodarze, którzy byli bliżsi objęcia prowadzenia. Takiego przebiegu spotkania trudno się było spodziewać. W 37. minucie dobrą okazję zmarnował Baeza, a dopiero w samej końcówce pierwszej połowy Blancos oddali pierwszy celny strzał za sprawą Santosa. Balaban jednak nie dał się zaskoczyć.

Po zmianie stron zaczęła rosnąć przewaga Realu Madryt. W 54. minucie okazję miał Latasa, lecz znów skutecznie interweniował Balaban. W odpowiedzi próbował Akgün, ale uderzył niecelnie. Chwilę później Królewscy mieli rzut wolny. W pole karne dośrodkował Jordi, a Ramón trafił w poprzeczkę. Następnie strzelali Latasa oraz Jordi, jednak ciągle utrzymywał się bezbramkowy remis. Wszystko zmierzało do tego, że obie drużyny podzielą się punktami, ale Real Madryt walczył do końca. W 89. minucie Ramón zdołał pokonać Balabana, zapewniając Blancos komplet punktów. Sytuacja zespołu po pierwszej serii gier jest znakomita.

Galatasaray – Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 Ramón 89’ (asysta: Ismael)

Galatasaray U-19: Balaban, Luş, Baltaci, Arslan, Akdemir (Yildiz 74’), Babacan, Kapı, Uymaz (Yıldırım 46’), Fettahoğlu (Keskin 87’), Akgün, Yardımcı (Gencel 74’).

Real Madryt U-19: Luis López, Santos, Ramón, Chust, Miguel Gutiérrez (Ismael 82’), Sintes, Dotor (Arribas 74’), Baeza, Marvin (Esteban 74’), Jordi (Álvaro Martín 67’), Latasa (Vassi 82’).