Barcelona wskakuje na fotel lidera

Na Ipurui nie doszło do niespodzianki i zgodnie z przewidywaniami Barcelona pokonała Eibar 3:0 go golach Griezmanna, Messiego i Suáreza. Tym samym Katalończycy wskakują na fotel lidera La Ligi i pozostaną na nim przynajmniej do zakończenia meczu Realu Madryt z Mallorcą.

W pierwszym sobotnim meczu 9. kolejki La Ligi nie doszło do niespodzianki i Barcelona pewnie pokonała na Ipurui SD Eibar 3:0. Tym samym Duma Katalonii wywiera presję na Realu Madryt i wskakuje na fotel lidera Primera División, na którym pozostanie przynajmniej do zakończenia dzisiejszego spotkania Królewskich z Mallorcą na Iberostar Estadio.

Kibice zgromadzeni na Ipurui nie byli świadkami porywającego widowiska. Barcelona stosunkowo szybko, bo już w 13. minucie objęła prowadzenie za sprawą gola Griezmanna i w pełni kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. W pierwszej połowie gospodarze momentami próbowali odgryźć się Katalończykom, ale najzwyczajniej brakowało im argumentów. Z kolei podopieczni Ernesto Valverde, którzy ani na chwilę nie musieli wchodzić na wyższe obroty, grali cierpliwie, dojrzale, a po zamianie stron – skutecznie. W drugiej połowie gole Messiego i Suáreza wybiły słabiutkiemu Eibarowi jakiekolwiek myśli o odrabianiu strat. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Barçy 3:0, choć pewnie gdyby goście musieli, to wygraliby to spotkanie bardziej okazale.

Barcelona obejmuje tymczasowo fotel lidera La Ligi. Nam pozostaje czekać na odpowiedź Realu Madryt, który już za kilka godzin rozpocznie swój mecz na Majorce.

SD Eibar – FC Barcelona 0:3 (0:1)
0:1 Griezmann 13' (asysta: Lenglet)
0:2 Messi 58' (asysta: Griezmann)
0:3 Luis Suárez 67' (asysta: Messi)