Menu
/ marca.com

Ceballos: Teraz naprawdę cieszę się grą

Foto: Ceballos: Teraz naprawdę cieszę się grą
Fot. Getty Images

Dani Ceballos w Anglii na nowo wraca do futbolu na najwyższym poziomie i po fantastycznych młodzieżowych Mistrzostwach Europy walczy o miejsce w dorosłej reprezentacji. Na zgrupowaniu kadry udzielił kilku wypowiedzi hiszpańskim dziennikarzom, poruszając między innymi temat swojej obecnej sytuacji. Poniżej przedstawiamy jego wypowiedzi.

– Żaden zawodnik nie jest szczęśliwy, jeśli nie gra. Jest szczęśliwy, gdy czuje się ważny. Oczywiście, byłem szczęśliwy w Realu Madryt, bo mogłem uczyć się od najlepszych i zdobywać trofea, ale byłoby dużo łatwiej, gdybym mógł grać więcej. Teraz czuję się dobrze, jestem ważny i mogę się jeszcze bardzo rozwinąć do przyszłorocznego EURO.

– Kiedy nie gram, nie cieszę się futbolem. Przez dwa lata w Realu Madryt się wiele nauczyłem, ale teraz naprawdę się cieszę futbolem. Wiedziałem, że to będzie ważny rok z powodu Mistrzostw Europy i ten, kto nie będzie grał, na nie nie pojedzie. To dobry moment, by pójść na wypożyczenie. Z zaufaniem Emery'ego mam spore szanse, żeby pojechać na ten turniej. 

– Nigdy nie myślałem o odejściu definitywnym, moim celem jest gra i triumfowanie w Realu Madryt. Będę walczył, by moje marzenie sie spełniło.

– Ødegaard? Widać, że być może nie był to jeszcze rok, by zostać w Realu Madryt i podjął dobrą decyzję. Ma ogromny margines rozwoju, w ciągu kilku lat z pewnością będzie ważnym zawodnikiem dla Realu Madryt.

– Chciałbym, żeby kibice Betisu znów mnie pokochali. Jeśli kiedyś zrobiłem coś, co im się nie podobało, chciałbym wykorzystać tę okazję, by prosić o przebaczenie. Zawsze dawałem z siebie całe serce, Betis dał mi szansę, by grać na tym poziomie. Jestem im wdzięczny za to, co mi dali.

– Robert Moreno z nikim się nie spoufala. To dobre dla zawodników, by wiedzieli, że powołania zależą od tego, jak będą się prezentować. 

– Igrzyska Olimpijskie? To prawdopodobnie jedyna okazja w życiu, by tam zagrać. Z pewnością w rozmowach z klubem bym podniósł ten temat, bo chciałbym tam zagrać. Ludzie z Federacji i reprezentacji już wiedzą, że chcę tam pojechać. Na Igrzyska i na Mistrzostwa Europy. To dwa turnieje, które kładą na tobie wielką odpowiedzialność. Nie mam problemu z krótkimi wakacjami. Mam 23 lata i będę odpoczywał, kiedy będę starszy. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.