Oceny zawodników po meczu z PSG

Real Madryt przegrał na wyjeździe z Paris Saint-Germain 0:3. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Paczi. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Thibaut Courtois
OCENA: 1,9
OPIS: Mógł i powinien był zachować się lepiej przy pierwszym trafieniu. Uderzenie Di Maríi rzeczywiście było niemal perfekcyjne, jednak od bramkarza tej klasy mamy prawo oczekiwać zdecydowanie więcej. Przy drugim golu był zasłonięty, a Argentyńczyk ponownie uderzył niemal idealnie. Za trzecie trafienie dla rywala na pewno nie można go obwiniać. Zanotował dwie interwencje, jednak najważniejsze i najsmutniejsze jednocześnie, że Courtois nie pomógł drużynie. Kolejny raz dwa pierwsze celne strzały rywala zakończyły się bramkami.

OCENA: 1,1
OPIS: Po jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji możemy powoli zapomnieć. Wygląda źle właściwie pod każdym względem. Źle się ustawia, popełnia błędy techniczne, źle wyprowadza piłkę, źle robił wczoraj praktycznie wszystko. Nie do końca potrafimy wyjaśnić, co się z nim dzieje od ponad roku. W takiej formie poważną rywalizację stoczyłby z nim pewnie jakikolwiek prawy obrońca z ligi hiszpańskiej. W takiej formie Carvajala Real praktycznie zaczyna mecz w dziesięciu. Beznadziejny występ Daniego, który jest cieniem zawodnika, którego pokochało madridismo.

OCENA: 1,9
OPIS: Lata mijają, a bez Sergio Ramosa dalej wygląda jak gracz drugiej kategorii. Nie potrafił wczoraj dobrze wyprowadzić piłki. Popełniał błędy i przy próbie rozegrania, i przy bronieniu, a w końcówce dostał żółtą kartkę, która wynikała z kolejnej złej decyzji.

OCENA: 2,4
OPIS: Oczekiwania wobec niego siłą rzeczy musiały być trochę mniejsze niż w przypadku starszego i bardziej doświadczonego Varane'a. Mimo wszystko nie był to jego dobry mecz. O ile na przypadkowe zagranie ręką w pierwszej połowie można rzecz jasna przymknąć oko, o tyle i przy pierwszym golu, jak i przy drugim Brazylijczyk był spóźniony. Nie doskoczył szybciej do Di Maríi w 14. minucie, gdy Varane zszedł do skrzydła, a w 33. zabrakło zdecydowania przy próbie zablokowania strzału Argentyńczyka.

OCENA: 3,3
OPIS: Był jedną z najjaśniejszych postaci w pierwszej połowie, choć ciągle trudno określić dokładnie jego możliwości w ofensywie, ponieważ praktycznie wcale nie był w nią zaangażowany. Pokazał jednak dość dobrą grę w obronie i szybkość, dzięki czemu w jednej z akcji w ekspresowym tempie wygrał pojedynek biegowy i uchronił Real przed stratą kolejnej bramki. Po przerwie ciągle było nie najgorzej w obronie, ale w ataku wciąż był bezproduktywny.

OCENA: 2,4
OPIS: Nie był to jego mecz. Po zgrupowaniach reprezentacji wyglądał na zmęczonego, ale z Levante dał radę przez godzinę mieć duży wpływ na grę. Wczoraj było jednak zupełnie inaczej. Przegrywał pojedynki w środku pola, przez co Real nie miał tam żadnych szans na coś konstruktywnego. Z piłką przy nodze było niestety tak jak zwykle w trudniejszych meczach, choć akurat od Casemiro nie wymagamy kreowania gry.

OCENA: 2,4
OPIS: Tak jak Varane cierpi, gdy nie ma Ramosa, tak Kroos cierpi, gdy nie ma Modricia. Nie potrafił zapanować nad środkiem boiska ani zrobić czegoś ekstra. Do pewnego momentu można było go chwalić za pracę w defensywie, ale i w tej kwestii zaczął zawodzić, gdy zdecydowanie zbyt łatwo pozwalał na drybling przeciwnikom.

OCENA: 3,3
OPIS: Najgroźniejszy zawodnik Realu Madryt w Paryżu. W pierwszej połowie miał kilka szans na pokonanie Keylora Navasa i raz mu się to udało, ale sędzia słusznie odgwizdał nieprzepisowe zagranie ręką. Mimo wszystko w końcu i jemu zabrakło sił, a Zidane – już bez wiary w sukces – zdjął go z boiska.

OCENA: 3,0
OPIS: Zagrał wyżej niż Casemiro i Kroos, ale nie skorzystał z tego w odpowiednim stopniu. Trudno odmówić mu chęci, jednak ostatecznie kiedy „dziesiątka” kończy mecz bez gola czy choćby jednej stworzonej sytuacji, trudno oceniać ją pozytywnie. A James miał przecież piłkę na nodze, ale zamiast spytać bramkarza o róg, poślizgnął się, a piłka poleciała w trybuny.

OCENA: 2,3
OPIS: Jest daleki od swojej optymalnej formy. Wygrał kilka pojedynków, ale to ciągle nie było to – zwykle wszystko działo się daleko od bramki PSG, przez co Hazard nie stwarzał większego zagrożenia. Miał jeden niezły strzał w pierwszej połowie, ale piłka przeleciała obok słupka.

OCENA: 2,4
OPIS: Kapitan zespołu w Paryżu był otoczony co chwilę nawet trzema zawodnikami, przez co trudno było znaleźć nić porozumienia pomiędzy nim a resztą. Ostatecznie skierował piłkę do siatki i w tej akcji wszystko zrobił dobrze – szkoda tylko, że Lucas był na spalonym. Karim przegrał starcie z obroną PSG.

OCENA: 2,3
OPIS: Jego wejście i zmiana ustawienia były naturalną koleją rzeczy, jednak Lucas nie miał prawie żadnego wpływu na losy spotkania. Pozytyw: wrzutka do Benzemy, gdy piłka minimalnie minęła słupek bramki Keylora. Negatyw: spalony przy trafieniu Benzemy. No i tak to się żyje…