Porażka koszykarzy na zakończenie przygotowań

W piątym sparingu okresu przygotowawczego koszykarze Realu Madryt przegrali na wyjeździe z Saragossą. To był ostatni mecz towarzyski przed walką o Superpuchar Endesa.

Mario Nakić próbujący powstrzymać Seibutisa (fot. własne)

Koszykarze Realu Madryt zakończyli pretemporadę porażką z Saragossą. Królewscy wygrali cztery wcześniejsze sparingi, ale w ostatnim spotkaniu podczas okresu przygotowawczego musieli uznać wyższość rywali. Na tym etapie nie ma to znaczenia, jednak już za tydzień podopieczni Pabla Laso powalczą o pierwsze trofeum w nowym sezonie – Superpuchar Endesa. Będzie musieć sobie poradzić bez piątki madridistas, którzy przebywają na mistrzostwach świata w Chinach.

Spotkanie z Saragossą na początku było bardzo wyrównane. Królewscy znajdowali się na niewielkim prowadzeniu i ponownie bardzo dobrą skuteczność miał Carroll. Szybko udało się zbudować osiem punktów przewagi. Jednak w drugiej kwarcie gospodarze zaczęli prezentować się lepiej, a madrytczycy zablokowali się w ofensywie. Na zakończenie pierwszej połowy za trzy punkty trafił Alocén, który do Saragossy jest wypożyczony z Realu Madryt. Było to słabe dziesięć minut w wykonaniu Królewskich.

Po zmianie stron ponownie inicjatywa przeszła w ręce madrytczyków. Carroll, Causeur i Núñez celnie rzucali za trzy punkty i po trzydziestu minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 50:50. Jednak ostatnia kwarta należała do Saragossy. Znów Blancos mieli problemy z wykończeniem akcji i pozwolili gospodarzom uciec. Na pogoń zabrakło już czasu i to Saragossa wygrała Memoriał José Luisa Abósa.

72 – Casademont Saragossa (17+19+14+22): San Miguel (10), Alocén (6), Seeley (4), Barreiro (2), Vázquez (8), Seibutis (8), Hlinason (6), Radović (12), Etxeguren (-), Krejčí (4), Benzing (9), García (3).

63 – Real Madryt (20+9+21+13): Spagnolo (4), Carroll (16), Nakić (5), Randolph (13), Tavares (2), Causeur (4), Núñez (6), Duščak (0), Garuba (2), Reyes (3), Tisma (1), Mickey (7).