Menu

Nowy RealMadryt.pl!

Foto: Nowy RealMadryt.pl!
Fot. własne

Co bardziej spostrzegawczy z Was pewnie już zauważyli, że RealMadryt.pl wygląda dziś jakoś inaczej, jakby jaśniej, nowocześniej… W końcu możemy podzielić się z Wami tym, nad czym pracowaliśmy od długiego czasu!

Zacznijmy od tego, że trwało to wszystko faktycznie bardzo, bardzo długo, za co możemy tylko przeprosić. Przez przeciągające się prace staliśmy się w pewnym momencie zakładnikami własnych ambicji – po latach oczekiwań z całego serca chcieliśmy dostarczyć coś naprawdę dobrego i dopieszczonego, co powodowało, że dodawaliśmy kolejne rzeczy, niektóre przerabialiśmy, co z kolei kosztowało nas kolejne opóźnienia… I tak w kółko. W pewnym momencie zdecydowaliśmy się jednak przerwać tę spiralę i po prostu doprowadzić serwis w możliwie najkrótszym czasie do premiery.

Z tego powodu nie wszystko działa jeszcze idealnie, może niektórych rzeczy brakuje, coś można zmienić, poprawić... Ale co najważniejsze – W KOŃCU JESTEŚMY! Będziemy systematycznie pracować nad rozwojem serwisu i uważnie wsłuchiwać się w Wasze uwagi i komentarze. Mamy zupełnie nowy, współczesny, napisany od zera silnik strony i własny system do zarządzania treściami, co daje nam dużo elastyczności i możliwości rozwoju. Nie mamy co prawda armii programistów i nieograniczonych zasobów, większość robimy własnymi siłami, ale postaramy się, by polskie madridismo mogło być dumne z największego i najchętniej odwiedzanego serwisu o Królewskich w naszym kraju. Oczywiście dołożymy wszelkich starań, by jakość naszych treści (czyli to, co trzymało Was wszystkich przy nas przez te wszystkie lata) nadal była na najwyższym możliwym poziomie.

Z czysto technologicznego punktu widzenia RealMadryt.pl 2.0 to także mocne wejście we współczesne techniki tworzenia serwisów internetowych. Strona jest responsywna i od początku była projektowana z myślą o urządzeniach mobilnych – od tego właściwie zaczęliśmy. W dzisiejszych czasach, gdy większość z Was odwiedza RealMadryt.pl z telefonu, to była wręcz konieczność. Od jednego mocnego serwera (który mimo to hardo obsługiwał 10 milionów odsłon miesięcznie!) przeszliśmy na architekturę wieloserwerową, którą możemy dynamicznie skalować w zależności od obciążenia. Nie wszystko działa jeszcze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, dziś na przykład – podobnie jak Real – zaczęliśmy bardzo dobrze, później pojawiły się problemy, ale ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. Nad tym także będziemy intensywnie pracować w najbliższym czasie – z góry przepraszamy za wszelkie problemy, które nieuchronnie się pojawią w ciągu najbliższych dni.

Wszystko to wymagało oczywiście ogromnych nakładów czasu i pracy, ale także wielkich nakładów finansowych. Koszty bieżącego utrzymania serwisu także znacznie wzrosną i z tego powodu podjęliśmy trudną decyzję, by zablokować nasze treści dla użytkowników korzystających z Adblocka – serwis musi się z czegoś utrzymywać i mamy szczerą nadzieję, że przyjmiecie to ze zrozumieniem. Postaramy się, by reklamy były możliwie mało uciążliwie – jeśli któraś z nich szczególnie Was trapi, dajcie znać i spróbujemy coś z tym zrobić.

Serwis nadal nie jest dostępny dla wszystkich pod adresem RealMadryt.pl z uwagi na konieczność rozpropagowania się zmian DNS – niestety, tutaj trzeba po prostu jeszcze chwilkę poczekać. Do jutra wszystko powinno się unormować. Wiemy też, że część z Was ma problemy z logowaniem i konwersją konta – wkrótce postaramy się przygotować dla Was jakieś łatwe rozwiązanie. Pamiętajcie, że Wasze konta z RealMadryt.pl 1.0 zostały przeniesione i normalnie działają: możecie po prostu zalogować się podając swój stary nick (uwaga na wielkość liter i wszelkie znaki specjalnie, akcenty, itd.) oraz stare hasło. System poprosi Was o potwierdzenie adresu e-mail oraz ew. zmianę nicka, jeśli nie spełnia ono wymagań wersji 2.0 (nie pozwalamy już m.in. na spacje i znaki specjalne – w tym wypadku trzeba będzie po prostu zmodyfikować swój nick). Uspokajamy – wszystkie Wasze stare nicki zostały dla Was zarezerwowane, więc nikt nie może ot tak sobie założyć nowego konta i „ukraść” Wam nazwę użytkownika. Po zatwierdzeniu formularza otrzymacie specjalny kod aktywacyjny, który wystarczy wpisać na podanej stronie.

Nie przeciągając już dłużej – mamy nadzieję, że przynajmniej część z Waszych nadziei i oczekiwań związanych z nową odsłoną serwisu została zaspokojona. Przyszłość rysuje się w jasnych barwach, więc spotkajmy się wszyscy w Café Bernabéu.

¡Hala Madrid!

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!