Mateo

Hiszpania zagra w półfinale mistrzostw Europy do lat 19

<i>La Rojita</i> wyeliminowała Włochów

W grupie A przed ostatnią kolejką w grze o awans pozostawały trzy drużyny. W najlepszej sytuacji była Portugalia, która potrzebowała zwycięstwa z najsłabszą w grupie Armenią (tak też się stało, Portugalczycy wygrali 4:0). O drugie miejsce w półfinale walczyły ze sobą Hiszpania z Włochami. Lepiej zaczęli ci drudzy, ale La Rojita potrafiła odwrócić losy spotkania. W podstawowym składzie na boisko wybiegło dwóch madridistas – Antonio Blanco oraz Moha. Obaj zostali zmienieni w trakcie meczu. Pierwszy z nich zszedł w 74. minucie, a drugi już w doliczonym czasie gry. Na murawie pojawił się również Víctor Chust, chociaż był to tylko epizod. Obrońca wszedł na boisko w 91. minucie.

Pierwsze ofensywne akcje wyprowadzili Włosi i trudno się było temu dziwić, ponieważ im remis nie wystarczał do awansu. Niecelnie uderzał Merola z rzutu wolnego, ale to było pierwsze ostrzeżenie dla La Rojity. Po stronie Hiszpanii odpowiedział Moha, lecz zabrakło mu precyzji w dobrej sytuacji. W 35. minucie Merola został sfaulowany blisko pola karnego. Sam poszkodowany podszedł do wykonania rzutu wolnego i pokonał Tenasa. Prowadzenie gwarantowało Włochom awans, więc ich gra stała się spokojniejsza. Przed przerwą do remisu próbował doprowadzić Sergio Gómez, jednak jego strzał minął bramkę Carnesecchiego.

W drugiej połowie przewaga Hiszpanów stała się wyraźna. Ataki przyniosły owoce po około kwadransie. Najpierw strzelał Miranda, ale znakomicie interweniował Carnesecchi. Sergio Gómez dośrodkował następnie z rzutu rożnego, a Gavioli wpakował futbolówkę do własnej bramki. Chwilę później Abel Ruiz został sfaulowany w polu karnym przez Udogiego i sędzia odgwizdał rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił sam poszkodowany i w tym momencie sytuacja La Rojity była już bardzo dobra. Włosi starali się o wyrównanie, ale nie dość, że nie stwarzali zagrożenia pod bramką Tenasa, to jeszcze w 83. minucie Udogie obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Wynik nie uległ już zmianie i Hiszpania może się cieszyć z awansu do półfinału.

Hiszpania – Włochy 2:1 (0:1)
0:1 Merola 36’ (rzut wolny)
1:1 Gavioli 61’ (samobójczy)
2:1 Abel Ruiz 68’ (rzut karny)

Hiszpania U-19: Tenas, Miranda, Eric García, Guillamón, Ricard, Antonio Blanco (Orellana 74’), Moha (Mollejo 91’), Sergio Gómez, Bryan Gil (Marqués 86’), Ferran Torres, Abel Ruiz (Víctor Chust 91’).

Włochy U-19: Carnesecchi, Ferrarini, Bellodi, Gozzi Iweru, Udogie ( 83’), Ricci, Fagioli (Corrado 86’), Portanova, Merola (Piccoli 70’), Raspadori (Salcedo 70’), Petrelli (Gavioli 52’).