Menu
El Jarek

Powiązania meczów ligowych z pucharowymi

Kiedy i z kim po kim?

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Wczoraj poznaliśmy ligowy terminarz na sezon 2019/20. Daje to możliwość zestawienia go z kalendarzami Superpucharu Hiszpanii, Pucharu Króla oraz Ligi Mistrzów, w których Królewscy także zagrają w najbliższym roku, co pozwala tradycyjnie dostrzec potencjalne nagromadzenie najcięższych starć jedno po drugim.

Jeśli chodzi o Superpuchar Hiszpanii, La Liga zgodziła się na propozycję Federacji, która zorganizuje w styczniu turniej dla czterech ekip w kraju na Bliskim Wschodzie. Nie rozlosowano jeszcze par ze stawki, jaką tworzą Barcelona, Atlético, Valencia i Real Madryt, ale wiadomo, że półfinały zostaną rozegrane 8 i 9 stycznia, a finał w niedzielę 12 stycznia. Przed turniejem Królewscy po powrocie z 2-tygodniowej przerwy świątecznej zagrają w lidze na wyjeździe z Getafe, a po powrocie w kolejny weekend podejmą u siebie Sevillę. Warto dodać, że wspomniane cztery ekipy dzięki udziałowi w tym turnieju są zwolnione z pierwszych dwóch rund Pucharu Króla.

Superpuchar Hiszpanii a La Liga
Getafe (w)turniejSevilla (d)

Królewscy do gry w Copa del Rey wejdą dopiero od styczniowej 1/16 finału. Przypomnijmy, że po zmianach zastosowanych przez Federację dwumecze odbędą się tylko w ramach półfinałów. Do pierwszego półfinału w kolejnych tygodniach starcia będą odbywać się na zmianę ze spotkaniami ligowymi aż półfinałowe rewanże zostaną rozegrane po trzech tygodniach, by zrobić miejsce meczom w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Finał odbędzie się w weekend 18-19 kwietnia. Jeśli Real do niego awansuje, przed nim czeka go domowe starcie z Mallorcą lub potencjalny rewanżowy ćwierćfinał Ligi Mistrzów, a po nim w środku tygodnia odbędzie się ligowa kolejka z wyjazdem na Espanyol.

Puchar Króla a La Liga
Sevilla (d)1/16 finałuValladolid (w)
Valladolid (w)1/8 finałuAtlético (d)
Atlético (d)1/4 finałuOsasuna (w)
Osasuna (w)1/2 finału (1.)Celta (d)
Barcelona (d)1/2 finału (2.)Betis (w)
Mallorca (d)*finałEspanyol (w)

* – Królewscy w tygodniu przed finałem i po meczu z Mallorcą mogą jeszcze rozgrywać potencjalny rewanżowy ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

Jeśli chodzi o fazę grupową Ligi Mistrzów, tutaj widać potencjalnie najmocniejsze zestawienia kolejno następujących po sobie starć (pamiętając, że Królewscy trafią na któryś z zespołów z 1. koszyka). Pierwsze trzy kolejki zbiegną się z wyjazdami na mecze z Sevillą, Atlético i Barceloną, czyli prawdopodobnie trzema najtrudniejszymi ligowymi wizytami na obcych obiektach w sezonie.

Faza grupowa Ligi Mistrzów a La Liga
Levante (d)1. kolejkaSevilla (w)
Atlético (w)2. kolejkaGranada (d)
Mallorca (w)3. kolejkaBarcelona (d)
Betis (d)4. kolejkaEibar (w)
Athletic (d)5. kolejkaGetafe (w)
Espanyol (d)6. kolejkaValencia (w)

Jeśli chodzi o fazę pucharową, [przy założeniu awansu zespołu] wszystko będzie zależało od dopasowań terminarzowych w 1/8 finału. Jeśli Królewscy dostaną potencjalne mecze w 1. turze, to w fazie pucharowej Champions League ich starcia nie będą powiązane z żadnymi hitowymi spotkaniami ligowymi. Jeśli trafią jednak na drugą turę, to po pierwszym starciu 1/8 finału zagrają u siebie z Barceloną, a po rewanżu 1/8 finału podejmą Valencię. Dodatkowo po rewanżowym ćwierćfinale zespół może czekać potencjalny finał Pucharu Króla. Finał Ligi Mistrzów w Stambule zaplanowano tydzień po ostatniej kolejce La Ligi.

Faza pucharowa Ligi Mistrzów a La Liga
Celta (d)1/8 (1.)*Levante (w)1/8 (1.)*Barcelona (d)
Betis (w)1/8 (2.)*Eibar (d)1/8 (2.)*Valencia (d)
Sociedad (w)1/4 finału (1.)Mallorca (d)
Mallorca (d)1/4 finału (2.)Espanyol (w)**
Getafe (d)1/2 finału (1.)Athletic (w)
Athletic (w)1/2 finału (2.)Alavés (d)
finał tydzień po ostatniej kolejce [Leganés (w)]

* - Tradycyjnie starcia 1/8 finału są podzielone na dwie tury.
** – Królewscy w weekend przed ligowym meczem z Espanyolem i po ćwierćfinałowym rewanżu Ligi Mistrzów mogą jeszcze rozgrywać potencjalny finał Pucharu Króla.


Jeśli chodzi o przerwy na reprezentacje: po wrześniowej Królewscy podejmą Levante; po październikowej zagrają na wyjeździe z Mallorcą; po listopadowej podejmą Sociedad; po marcowej zagrają na wyjeździe z Sociedadem. Przerwa świąteczna potrwa od poniedziałku 23 grudnia do piątku 3 stycznia, a po powrocie Real zagra na wyjeździe z Getafe.

W sumie w sezonie, który potrwa 42 tygodnie, jeśli zespół awansuje do finałów wszystkich rozgrywek, poza przerwami na reprezentacje [4 razy po 2 tygodnie] i tą świąteczną [dwa tygodnie na przełomie lat] czeka go 8 wolnych środków tygodnia: 2 razy w sierpniu między 1. i 2. oraz 2. i 3. kolejką; w grudniu między 18. a 19. kolejką; w styczniu po finale Superpucharu i przed 21. kolejką; dwa razy w lutym i marcu przy okazji drugich terminów dotyczących 1/8 finału Ligi Mistrzów; dwa razy w maju między 36. i 37. oraz 37. i 38. kolejką.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!