Menu

Powiązania meczów ligowych z pucharowymi

Kiedy i z kim po kim?

Wczoraj poznaliśmy ligowy terminarz na sezon 2019/20. Daje to możliwość zestawienia go z kalendarzami Superpucharu Hiszpanii, Pucharu Króla oraz Ligi Mistrzów, w których Królewscy także zagrają w najbliższym roku, co pozwala tradycyjnie dostrzec potencjalne nagromadzenie najcięższych starć jedno po drugim.

Jeśli chodzi o Superpuchar Hiszpanii, La Liga zgodziła się na propozycję Federacji, która zorganizuje w styczniu turniej dla czterech ekip w kraju na Bliskim Wschodzie. Nie rozlosowano jeszcze par ze stawki, jaką tworzą Barcelona, Atlético, Valencia i Real Madryt, ale wiadomo, że półfinały zostaną rozegrane 8 i 9 stycznia, a finał w niedzielę 12 stycznia. Przed turniejem Królewscy po powrocie z 2-tygodniowej przerwy świątecznej zagrają w lidze na wyjeździe z Getafe, a po powrocie w kolejny weekend podejmą u siebie Sevillę. Warto dodać, że wspomniane cztery ekipy dzięki udziałowi w tym turnieju są zwolnione z pierwszych dwóch rund Pucharu Króla.

Superpuchar Hiszpanii a La Liga
Getafe (w)turniejSevilla (d)

Królewscy do gry w Copa del Rey wejdą dopiero od styczniowej 1/16 finału. Przypomnijmy, że po zmianach zastosowanych przez Federację dwumecze odbędą się tylko w ramach półfinałów. Do pierwszego półfinału w kolejnych tygodniach starcia będą odbywać się na zmianę ze spotkaniami ligowymi aż półfinałowe rewanże zostaną rozegrane po trzech tygodniach, by zrobić miejsce meczom w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Finał odbędzie się w weekend 18-19 kwietnia. Jeśli Real do niego awansuje, przed nim czeka go domowe starcie z Mallorcą lub potencjalny rewanżowy ćwierćfinał Ligi Mistrzów, a po nim w środku tygodnia odbędzie się ligowa kolejka z wyjazdem na Espanyol.

Puchar Króla a La Liga
Sevilla (d)1/16 finałuValladolid (w)
Valladolid (w)1/8 finałuAtlético (d)
Atlético (d)1/4 finałuOsasuna (w)
Osasuna (w)1/2 finału (1.)Celta (d)
Barcelona (d)1/2 finału (2.)Betis (w)
Mallorca (d)*finałEspanyol (w)

* – Królewscy w tygodniu przed finałem i po meczu z Mallorcą mogą jeszcze rozgrywać potencjalny rewanżowy ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

Jeśli chodzi o fazę grupową Ligi Mistrzów, tutaj widać potencjalnie najmocniejsze zestawienia kolejno następujących po sobie starć (pamiętając, że Królewscy trafią na któryś z zespołów z 1. koszyka). Pierwsze trzy kolejki zbiegną się z wyjazdami na mecze z Sevillą, Atlético i Barceloną, czyli prawdopodobnie trzema najtrudniejszymi ligowymi wizytami na obcych obiektach w sezonie.

Faza grupowa Ligi Mistrzów a La Liga
Levante (d)1. kolejkaSevilla (w)
Atlético (w)2. kolejkaGranada (d)
Mallorca (w)3. kolejkaBarcelona (d)
Betis (d)4. kolejkaEibar (w)
Athletic (d)5. kolejkaGetafe (w)
Espanyol (d)6. kolejkaValencia (w)

Jeśli chodzi o fazę pucharową, [przy założeniu awansu zespołu] wszystko będzie zależało od dopasowań terminarzowych w 1/8 finału. Jeśli Królewscy dostaną potencjalne mecze w 1. turze, to w fazie pucharowej Champions League ich starcia nie będą powiązane z żadnymi hitowymi spotkaniami ligowymi. Jeśli trafią jednak na drugą turę, to po pierwszym starciu 1/8 finału zagrają u siebie z Barceloną, a po rewanżu 1/8 finału podejmą Valencię. Dodatkowo po rewanżowym ćwierćfinale zespół może czekać potencjalny finał Pucharu Króla. Finał Ligi Mistrzów w Stambule zaplanowano tydzień po ostatniej kolejce La Ligi.

Faza pucharowa Ligi Mistrzów a La Liga
Celta (d)1/8 (1.)*Levante (w)1/8 (1.)*Barcelona (d)
Betis (w)1/8 (2.)*Eibar (d)1/8 (2.)*Valencia (d)
Sociedad (w)1/4 finału (1.)Mallorca (d)
Mallorca (d)1/4 finału (2.)Espanyol (w)**
Getafe (d)1/2 finału (1.)Athletic (w)
Athletic (w)1/2 finału (2.)Alavés (d)
finał tydzień po ostatniej kolejce [Leganés (w)]

* - Tradycyjnie starcia 1/8 finału są podzielone na dwie tury.
** – Królewscy w weekend przed ligowym meczem z Espanyolem i po ćwierćfinałowym rewanżu Ligi Mistrzów mogą jeszcze rozgrywać potencjalny finał Pucharu Króla.


Jeśli chodzi o przerwy na reprezentacje: po wrześniowej Królewscy podejmą Levante; po październikowej zagrają na wyjeździe z Mallorcą; po listopadowej podejmą Sociedad; po marcowej zagrają na wyjeździe z Sociedadem. Przerwa świąteczna potrwa od poniedziałku 23 grudnia do piątku 3 stycznia, a po powrocie Real zagra na wyjeździe z Getafe.

W sumie w sezonie, który potrwa 42 tygodnie, jeśli zespół awansuje do finałów wszystkich rozgrywek, poza przerwami na reprezentacje [4 razy po 2 tygodnie] i tą świąteczną [dwa tygodnie na przełomie lat] czeka go 8 wolnych środków tygodnia: 2 razy w sierpniu między 1. i 2. oraz 2. i 3. kolejką; w grudniu między 18. a 19. kolejką; w styczniu po finale Superpucharu i przed 21. kolejką; dwa razy w lutym i marcu przy okazji drugich terminów dotyczących 1/8 finału Ligi Mistrzów; dwa razy w maju między 36. i 37. oraz 37. i 38. kolejką.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!