Menu
El Jarek / RFEF

RFEF potwierdza zakończenie karier Villanuevy i Mallenco

Dwóch nowych arbitrów awansowało do La Ligi z Segundy

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Hiszpańska Federacja Piłkarska potwierdziła skład sędziów na sezon 2019/20. Z grupy arbitrów La Ligi odchodzą Iglesias Villanueva, który przechodzi tylko do pracy jako asystent wideo, oraz Undiano Mallenco, który kończy karierę z powodu ograniczeń wiekowych. Ich miejsce dzięki awansom z Segundy zajmą Valentín Pizarro Gómez z kolegium madryckiego i César Soto Grado z kolegium riojańskiego.

Dodatkowo aż 10 arbitrów otrzymało nominacje na sędziów międzynarodowych. Dziewięciu z nich utrzymało swoje statusy (De Burgos Bengoetxea, Del Cerro Grande, Estrada Fernández, Gil Manzano, Hernández Hernández, Martínez Munuera, Lahoz, Munuera Montero i Sánchez Martínez), a jeden arbiter jest na tej liście po raz pierwszy (Cuadra Fernández). Awans do grona asystentów otrzymała także Guadalupe Porras Ayuso, która może zostać pierwszą kobietą, która będzie prowadzić spotkanie La Ligi. W 2007 roku podobny zaszczyt spotkał Marisę Villę, ale ta ostatecznie nie przeszła testów fizycznych i nie zadebiutowała w Primerze.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie systemu VAR nie będzie dostarczać katalońska agencja Mediapro. Zamiast jej produktu wybrano ofertę firmy Hawk-Eye Innovations Limited. Ta kompania obsługiwała między innymi mundial w 2018 roku w Rosji oraz ostatnią fazę pucharową Ligi Mistrzów. Tradycyjnie w danej kolejce połowa z 20 ekip sędziowskich będzie gwizdać w meczach na boisku, a druga połowa będzie zajmować się obsadą systemu VAR.

Lista sędziów głównych La Ligi na sezon 2019/20:
Javier Alberola Rojas – kolegium kastylijskie
Adrián Cordero Vega – kolegium kantabryjskie
Guillermo Cuadra Fernández – kolegium balearskie
Ricardo De Burgos Bengoetxea – kolegium baskijskie
Carlos Del Cerro Grande – kolegium madryckie
Xavier Estrada Fernández – kolegium katalońskie
Jesús Gil Manzano – kolegium estremadurskie
Pablo González Fuertes – kolegium asturyjskie
José Luis González González – kolegium kastylijskie
Alejandro Hernández Hernández – kolegium kanaryjskie
Santiago Jaime Latre – kolegium aragońskie
Juan Martínez Munuera – kolegium walenckie
Antonio Miguel Mateu Lahoz – kolegium walenckie
David Medié Jiménez – kolegium katalońskie
Mario Melero López – kolegium andaluzyjskie
José Luis Munuera Montero – kolegium andaluzyjskie
Valentín Pizarro Gómez* – kolegium madryckie
Eduardo Prieto Iglesias – kolegium nawarskie
José María Sánchez Martínez – kolegium murcyjskie
César Soto Grado* – kolegium riojańskie.

* – nowy sędzia, który awansował z Segundy.
kursywa – nie może sędziować Realowi z powodu pochodzenia z kolegium madryckiego.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!