Menu
Mateo / as.com

Modrić: Mam ciągle siłę, żeby grać w Realu Madryt

Wypowiedzi pomocnika Królewskich

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Chorwat udzielił wywiadu w programie Universo Valdano w stacji #Vamos. Mówił głównie o reprezentacji swojego kraju, ale zabrał również głos na temat kolejnego sezonu w Realu Madryt.

– Jestem bardzo dumny każdego dnia, gry mogę reprezentować mój kraj. Jestem kapitanem i to jest dla mnie satysfakcja. Chcę zostać do momentu, gdy trenerzy uważają, że mogę pomóc i ja czuję się ważny dla zespołu. Kiedy stracę to poczucie, odejdę. Nie potrzebuję, żeby ktoś mi o tym mówił. Ta drużyna zawsze miała znakomitych i utalentowanych zawodników. Mieliśmy obsesję, by powtórzyć sukces reprezentacji z 1998 roku. Tamten zespół był dla nas wzorem. Rozegraliśmy niesamowity mundial. W końcu zrobiliśmy coś wielkiego dzięki talentowi, który mamy w zespole. Czuliśmy, że jesteśmy coś winni naszemu krajowi, ponieważ zawsze nas wspierał. Porażka w finale była trudnym przeżyciem.

– Mundial był wyczerpujący. Kiedy jesteś tam, wyczerpanie fizyczne i mentalne jest niesamowite. Grasz dla twojego kraju, a to jest coś największego, co możesz zrobić w karierze.

– Wszystkie wydarzenia związane z wojną w Chorwacji miały na nas duży wpływ. Gra dla reprezentacji Chorwacji jest marzeniem dla każdego chłopaka. Mamy jedność, która jest naszą siłą. Jesteśmy dumni, mogąc reprezentować nasz kraj. Wysiłek na mundialu był ogromny, ale kiedy wygrywasz, zapominasz o wszystkim i chcesz grać więcej.

– O finale mundialu powiedzieliśmy już wszystko. Dotarcie tak daleko bardzo na mnie wpłynęło w kolejnym sezonie, zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Fizycznie można się zregenerować, ale mentalnie… Miałem bardzo nieregularny sezon. Zawsze marzyłem o tym, żeby zrobić coś wielkiego w Realu Madryt. Moja kariera nie byłaby jednak kompletna bez osiągnięcia czegoś z reprezentacją Chorwacji. To była moja ostatnia szansa, żeby zrobić coś wielkiego, dlatego wyczerpanie było ogromne.

– Zakończenie kariery? Nie chcę narzucać sobie żadnego limitu, chcę iść krok po kroku do przodu. Czuję się dobrze po sezonie, który nie był dobry, przyznaję. Mam ciągle siłę, żeby grać w Realu Madryt i na poziomie, który jest do tego wymagany. Jestem w takim wieku, że powinienem cieszyć się grą, ponieważ kiedy to się skończy…

– Złota Piłka? Zdobywanie indywidualnych nagród jest czymś niesamowitym, przede wszystkim z Messim i Cristiano. To coś pięknego. Jestem bardzo zadowolony. To pochwała dla mojej kariery.

– Życie po futbolu? Ciągle się nad tym nie zastanawiałem. Chciałbym zostać przy futbolu, ale nie wiem jeszcze, w jaki sposób. Czasami trochę o tym myślę, ale widzę, że rola trenera nie jest czymś, co mi się podoba. Kiedy widzę bóle głowy, które szkoleniowcy mają z nami… Na razie chcę się cieszyć futbolem. Mojej rodzinie podoba się życie w Madrycie, mamy tutaj wielu przyjaciół i to jest miasto, w którym moglibyśmy zostać. Chorwacja jest moim krajem i zawsze będę miał z nią kontakt poprzez moich rodziców i przyjaciół…

– Real Madryt w kolejnym sezonie? Lepszy niż w minionym. Mam nadzieję, że drużyna będzie konkurencyjna w każdym aspekcie i w walce o wszystkie tytuły, czego nie zrobiliśmy w tym roku.

– Jestem jednym z najstarszych zawodników w drużynie, to jest odpowiedzialność, ale ja lubię ją mieć. Jestem pewny, że Real Madryt rozegra lepszy sezon. Zobaczymy, czy zdołamy zdobyć ważne trofea, ponieważ kibice na to zasługują. Byli z nami w tym sezonie, chociaż to nie był łatwy sezon. Z pewnością przyjdą ważni zawodnicy, czego również potrzebujemy. Mam nadzieję, że ja i cały Real Madryt rozegra wielki sezon. Nie mogę się doczekać początku sezonu.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!