Menu
Banan / Real Madrid TV

Zidane: Jeśli Pogba będzie chciał kiedyś przyjść... to dlaczego nie?

Zapis konferencji przed spotkaniem z Huescą

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane po zakończeniu dzisiejszego treningu wziął udział w konferencji prasowej przed niedzielnym spotkaniem na Santiago Bernabéu z Huescą. Poniżej prezentujemy zapis słów szkoleniowca Królewskich.

– Odczucia są pozytywne, ponieważ w minionych dwóch tygodniach intensywnie pracowaliśmy i jesteśmy w bardzo dobrej dyspozycji.

– Życzę wszystkiego najlepszego Sergio z okazji urodzin. To nasz kapitan i lider, tutaj jest jego dom. Będzie tu grał do o wiele starszego wieku niż ja. Bardzo o siebie dba, jest fantastycznym profesjonalistą i fundamentalną częścią tej drużyny i klubu.

– Słowa Piqué w telewizji? Przykro mi, nie wiem, co mówił.

– Tutaj zawsze dużo się mówi. Ludzie mogą mieć swoje opinie, pisać i myśleć, jak chcą. Varane jest jednak tutaj bardzo szczęśliwy. Jest tutaj od ośmiu lat. Do tej pory dokonał tu wspaniałych rzeczy. Nie widzę w jego zachowaniach tego, o czym się mówi w mediach. Jest szczęśliwy, zadowolony i zaangażowany w to, co robi.

– Thibaut nie czuje się dobrze, dlatego nie trenował. Lekarze dopiero stwierdzą, ile przerwy go czeka. Jako trener nie mam zamiaru ryzykować, tym bardziej w przypadku Courtois, który dużo w tym sezonie grał. To kwestia kilku dni, ale jutro jeszcze nie wystąpi.

– Transfery? Rozumiem, że musicie o czymś mówić. Tym niemniej zostało nam dziesięć meczów do końca sezonu i to jest jedyna rzecz, o której powinniśmy myśleć. Mamy zamiar udanie zakończyć rozgrywki. Nie rozmawiam o transferach, ponieważ trzeba szanować tych, którzy tu są. Nie wypowiadam się o zawodnikach nienależących do mojego zespołu, których również należy szanować. Nie oznacza to, że później nie nadejdą zmiany. One będą, o tym jestem w stanie stwierdzić w jasny sposób.

– Czy czegoś brakuje? Nie, do zakończenia sezonu nie brakuje niczego.

– Nie muszę nikogo przekonywać do pozostania. Piłkarze wiedzą, że znajdują się w najlepszym klubie świata i że nie każdy może tutaj grać. Nie jestem od tego. Oni mają wystarczającą motywację, mają świadomość tego, w jakim zespole grają. Wszyscy chcą zostać w Realu Madryt. Nie mam wątpliwości względem żadnego gracza. Ani względem Marcelo, ani pozostałych.

– Casemiro stwierdził, że nigdy stąd nie odszedłem i miałem też takie wrażenie. Zostałem w Madrycie, widziałem wszystkie mecze. To skomplikowane. Podjąłem decyzję o odejściu i jednocześnie widziałem wszystko, co się dzieje, ponieważ Real Madryt to mój dom. Hiszpanie lata temu przyjęli mnie to wspaniale, bardzo dobrze się tu żyje.

– Bale? Nie będę mówił o przyszłym sezonie. Gareth jest dla nas ważny i wiemy, czego dla nas dokonał. Nikt mu tego nie zabierze.

–Czy Luca jutro zagra? Luca Zidane jest jednym z bramkarzy. Jutro zobaczycie, czy wyjdzie w podstawowym składzie (śmiech).

– Pozostanie Rodrygo? Zobaczymy, jak wyjdzie w praktyce. Jest bardzo dobry, ale widziałem go tylko na nagraniach. To melodia przyszłości.

– Benzema jest tu od dziesięciu lat i to może być indywidualnie jeden z jego najlepszych sezonów. Nie dziwi mnie to jednak, ponieważ on jest zdolny zarówno do tworzenia gry, jak i zdobywania bramek. Kiedy nie trafia do siatki jest krytykowany, ale wiemy, co potrafi Karim. Mam nadzieję, że utrzyma wysoką dyspozycję jak najdłużej.

– Czy Mbappé jest warty 280 milionów? Dziś nie można dyskutować, czy ktoś jest warty 100, 150 czy 300 milionów. Te granice ustalają kluby. Kiedy ja przechodziłem do Realu, zapłacono za mnie 72 miliony i stwierdziłem że to szaleństwo. Zobaczcie, gdzie jesteśmy dziś. Wiemy, jakiej klasy zawodnikiem jest Mbappé, ale to wciąż nie jest mój zawodnik. Nie będę o nim rozmawiał z szacunku dla niego, PSG, Realu i moich piłkarzy.

– Bardzo podoba mi się gra Pogby, to nie jest żadne odkrycie. Znam go osobiście. To gracz inny niż wszyscy, wiele wnosi do zespołu. Niewielu potrafi dać swojej ekipie tyle, co on. Jako środkowy pomocnik potrafi bronić i atakować na całej długości i szerokości boiska. Nie jest jednak moim piłkarzem, lecz Manchesteru United. Wypowiadał się pochlebnie o Realu Madryt, więc jeśli kiedyś będzie opuszczał Manchester i nadarzy się możliwość... jeśli chce przyjść, to dlaczego nie?

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!