Mateo

Pewne zwycięstwo Francji, gol Varane’a

Trójkolorowi pokonali Mołdawię 4:1

Francja odniosła planowe zwycięstwo z Mołdawią. Trójkolorowi wygrali 4:1, a jedną z bramek zdobył Raphaël Varane. Obrońca Realu Madryt spędził na murawie pełne 90 minut, ale akurat pracy w defensywie w tym pojedynku było jak na lekarstwo. Oprócz Varane’a do siatki trafiali Griezmann, Giroud i Mbappé. Przewaga Francji była ogromna, a wynik mógłby być znacznie wyższy, gdyby nie dobra postawa Koșeleva. Tak czy inaczej, podopieczni Deschampsa już po pierwszej kolejce są liderami grupy H.

Od samego początku wszystko toczyło się zgodnie z przewidywaniami – absolutna dominacja Francji i Mołdawia broniąca się całą jedenastką. Gospodarze zdołali utrzymać czyste konto przez 24. minuty, kiedy piękną asystą popisał się Pogba, a akcję wykończył Griezmann. Kilkadziesiąt sekund później napastnik Atlético wystąpił w roli asystenta. Dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Varane’a, który strzelił swojego czwartego gola w reprezentacji. Francja na stadionie w Kiszyniowie czuła się bardzo swobodnie, a Lloris był zupełnie bezrobotny. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Giroud.

W drugiej połowie Mołdawia przeprowadziła pierwsze ofensywne akcje i oddała nawet jeden niecelny strzał. Francuzi grali spokojnie, ponieważ wygraną mieli już w garści i nie chcieli tracić zbyt wiele sił. Jednak duże posiadanie piłki nie przekładało się na zdobywanie bramek. W drugiej części spotkania brakowało emocji. Koșelev miał sporo pracy, ale długo wywiązywał się z niej całkiem nieźle. Czwartą bramkę wpuścił dopiero w 87. minucie, kiedy pokonał go Mbappé. Napastnik PSG wyraźnie szukał tego gola. Mołdawia zdołała zdobyć honorową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Ambros i był to jedyny celny strzał gospodarzy w tym spotkaniu.

Mołdawia – Francja 1:4 (0:3)
0:1 Griezmann 24’ (asysta: Pogba)
0:2 Varane 27’ (asysta: Griezmann)
0:3 Giroud 36’ (asysta: Matuidi)
0:4 Mbappé 87’ (asysta: Lemar)
1:4 Ambros 89’

Mołdawia: Koșelev, Reabciuk, Carp, Posmac, Jardan, Ioniță, Cebotaru, Gînsari, Cociuc (Rozgoniuc 46’), Antoniuc (Ambros 73’), Nicolaescu (Damașcan 59’).

Francja: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Kurzawa, Pogba, Kanté, Griezmann (Thauvin 74’), Matuidi (Lemar 73’), Mbappé, Giroud (Fekir 81’).