Menu
El Jarek / RealMadridTV

Konferencja Zidane'a i Florentino [RELACJA]

Najważniejsze wypowiedzi Francuza i Hiszpana

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane został dzisiaj po raz drugi w karierze trenerem pierwszej drużyny Realu Madryt. Klub zwołał na godzinę 20:00 konferencję prasową w sali prasowej na Santiago Bernabéu. Francuzowi towarzyszyć ma Florentino Pérez.

Tradycyjnie na portalu zamieścimy na żywo najważniejsze wypowiedzi trenera i prezesa z tego spotkania z dziennikarzami. Pełny zapis tej konferencji prasowej pojawi się jutro.

Relacja na żywo:


20:44 Dziękujemy wszystkim za uwagę.

20:43 Koniec konferencji prasowej. Dochodzi do pamiątkowego zdjęcia. Przypominamy, że pierwszy trening z Zidane'em zaplanowano na środę.

20:42 – Czy mam następcę Cristiano? Nie, teraz nie. Nie myślę teraz o tym. Skupiam się na najważniejszym, czyli powrocie do pracy. Cieszę się z powrotu i myślę tylko o 11 meczach. Co do reszty, będzie na to czas, by przyjrzeć się temu z odpowiednimi ludźmi. Na pewno przygotujemy się do następnego sezonu – powiedział Zizou.

20:41 – Problemy Isco, Marcelo i Bale'a? To nie problem. Wracam i piłkarze, jacy są tutaj, wiele wygrali. Nie wchodzę w to, co działo się między innymi, nigdy tego nie robiłem. Ja chcę po prostu do nich wrócić, pracować i zrobić dobre rzeczy. Już od tej soboty – powiedział Zizou.

20:41 – Jak stworzę listę transferową? Nie będę tu o tym opowiadać. Zobaczymy, jaka będzie przyszłość. Trzeba dokończyć 11 meczów jak najlepiej, najważniejsza jest codzienność – powiedział Zizou.

20:40 – Rozmawiałem już z Ramosem? Nie – powiedział Zizou.

20:39 – Trenowanie... ok, ale trenowanie Realu Madryt to inna sprawa. Mam wielkie chęci i wracam – powiedział Zizou.

20:38 – Czy rozumiem, że niektórzy kibice są zdradzeni przez nagłe odejście? Tak. To normalne, każdy ma swoją opinię. Najważniejsze, żeby robić to, co czujesz. Ja czułem wtedy, że muszę zrobić to, co zrobiłem. Nic więcej. Ale gdy podejmujesz taką decyzję, nie patrzysz tylko na siebie – powiedział Zizou.

20:37 – Co zrobiłem źle? Uff, wiele rzeczy! Jako trener? Na przykład, w poprzednim sezonie, wygraliśmy Ligę Mistrzów i świetnie, ale Puchar Króla był trudny... Liga tak samo. Na czele byłem wtedy ja. Nie zrzucam na nikogo winy. Byli tu Lopetegui i Solari, chcieli jak najlepiej dla drużyny i klubu, poszło, jak poszło, nie będę w to wchodzić, a teraz trzeba spojrzeć na to, co jest przed nami – powiedział Zizou.

20:36 – Oczywiście to jest wielkie wyzwanie. Także z powodu tego, że to drugi raz i że wiele wygraliśmy. Ja jednak nie myślę o przeszłości. To teraz wykracza poza powrót do klubu. To coś, co mam wewnątrz. Mam wielkie chęci na przejęcie tego drugiego projektu, mam chęci na pracę dla prezesa, ekipy i kibiców. Mam wielkie chęci, by znowu trenować – powiedział Zizou.

20:34 – Pierwsze wnioski? Cóż, od jutra zobaczymy. Chcę być z nimi, z piłkarzami. Oglądałem cały sezon, cały, nawet na stadionie. Tyle... Myślę, że piłkarze są pierwszymi, którzy wiedzą, że to trudny rok, ale nie można zawsze robić wszystkiego dobrze i wygrywać. Wiecie, że futbol taki jest, że czasami trzeba też zaakceptować zmianę. Z zewnątrz wyglądało to ciężko, ale teraz chcę być z nimi i pracować – powiedział Zizou.

20:33 – Sztab szkoleniowy? Będzie taki sam. Ekipa będzie taka sama – powiedział Zizou.

20:32 – Co robiłem przez te miesiące? Naładowałem baterie, tak. 9 miesięcy żyłem tutaj, robiłem swoje rzeczy, ładując baterie. Jestem gotowy, by znowu być trenerem Realu Madryt – powiedział Zizou.

20:30 – Spłacam tym powrotem dług wobec Realu? Mylisz się. Tak, mylisz się. Nie mam żadnego długu. Odszedłem, bo to było najlepsze dla wszystkich, nie tylko dla mnie – powiedział Zizou.

20:28 – Powrót to ryzyko zabrudzenia wizerunku? Szczerze, ja o tym nie myślę. Gdybym o tym myślał, nie byłoby mnie tutaj. Moje serce [puka się w klatkę] mówi mi, że odpocząłem przez te miesiące, a gdy zadzwonił prezes, miałem chęci na powrót. Moje chęci sprawiają, że jestem tutaj – powiedział Zizou.

20:26 – Powrót Cristiano? To nie jest temat... Wiesz? Temat jest taki, że teraz mamy 11 meczów i skupimy się na tym, a potem zobaczymy kolejne lata. Wiesz, kim jest Cristiano i kim był tutaj. To historia tego klubu, tego nikt nie zmieni. Był najlepszy, jednym z najlepszych, tyle. To nie czas na te rozmowy – powiedział Zizou.

20:25 – Wątpliwości co do powrotu teraz? Nie, w ogóle nie. Gdy słyszę, co się mówi, cóż... Nie wiem, czy wiesz, ale ja nie lubię gadać. Odszedłem 9 miesięcy temu i nie udzieliłem żadnego wywiadu. Tyle. Mogę powiedzieć, że prezes zadzwonił, a ja nie mogę mu odmówić. Po tym, co się stało, on dobrze wie, co czujemy, piłkarze i trenerzy. Gdy wiele wygrałeś, możesz mieć dołek. Może się coś zdarzyć i to nam się przytrafiło. Byłem na zewnątrz, ale czułem, że jestem w środku. Oglądałem moich zawodników... Nie jestem zadowolony z tego, jak poszło. Oni najbardziej. Ale też trenowałem tu rok temu i doszło do tego samego. Trzeba dograć te 11 meczów i zobaczymy, co można zrobić na kolejne lata, co jest dużo ważniejsze – powiedział Zizou.

20:24 – Co pomyślałem, gdy zobaczyłem telefon od prezesa? Żeby wrócić. I tu jestem – powiedział Zizou.

20:21 – Czy przekonanie mnie było trudne? Popatrzmy, dokonamy zmian, na pewno. Musimy dokonać zmian na kolejne lata. Najważniejsze, że wróciłem i że mamy czas na rozmowy, co można zrobić. Popatrzymy na to. Dzisiaj to nie jest jednak temat. Zostaje 11 meczów i chcemy dobrze to skończyć. Jestem tutaj, bo zadzwonił do mnie prezes. Jak mówię, kocham ten klub i tu jestem – powiedział Zizou.

20:19 – Odpowiedzialność? To wielka odpowiedzialność, bo gdy patrzę tutaj [pokazuje na legendy], widzę, że ludzie kochają ten klub. Jestem jedną z tych osób, kocham ten herb i koszulkę. Jestem jednym z ludzi tego klubu. Nie zapominam o tym, co wygraliśmy, ale też nie zapominam o tym, co zrobiłem źle czy zrobiliśmy źle w poprzednim sezonie. Wygraliśmy Ligę Mistrzów, ale... Wiem, gdzie jestem – powiedział Zizou.

20:19 – Co się we mnie zmieniło? Odszedłem z klubu, bo potrzebowałem tego dla mnie. W tamtym momencie byłem trenerem Realu i uważałem, że potrzebowała tego kadra, zmiany, po wygraniu wszystkiego. Trzeba było coś zmienić, moim zdaniem. Teraz podjąłem taką decyzję, bo też tego trzeba. Bardzo kocham prezesa i ten klub, więc tu jestem. Najważniejsze jest to. Po 9 miesiącach mam chęci na powrót do pracy – powiedział Zizou.

20:16 Rozpoczyna się seria pytań.

20:15 – Cóż, wiem, że to wyjątkowy dzień dla wszystkich i jestem bardzo szczęśliwy. To jest najważniejsze. Jak mówi prezes, jestem szczęśliwy, że wracam do domu. Będziemy mieć zaraz pytania, ale nie mam nic do powiedzenia. Jestem szczęśliwy z powrotu. Chcę znowu pracować i ustawić ten klub tam, gdzie powinien być. Teraz jedynie liczy się dla mnie praca od jutra. Tyle – powiedział Zizou.

20:14 – Chcę, żebyś wiedział, że dla nas wszystkich znowu do Realu przychodzi najlepszy trener na świecie. Jesteśmy dumni, że znowu jesteś z nami. Ponad tytułami reprezentujesz wielkość tego klubu. Dziękujemy, Zizou. Dziękujemy za lojalność i bycie częścią tego legendarnego herbu – powiedział Florentino.

20:12 – Jednak ten zarząd uznał, że jak najszybciej należy rozpocząć pracę nad nowym projektem. Mamy wielką kadrę, ale nie osiągnęliśmy w tym sezonie oczekiwanego poziomu drużynowego. Rozpoczynamy nowy etap z jednym z naszych symboli na czele. Dzisiaj witamy naszego trenera, Zinédine'a Zidane'a. Drogi Zizou, twoja pasja sprawia, że wracasz do tego klubu. Znowu podejmujesz odpowiedzialność dotyczącą naszej ekipy w tak trudnym okresie. Kiedy 5 dni zaoferowaliśmy ci powrót, ponownie pokazałeś swoje zaangażowanie i lojalność – powiedział Florentino.

20:11 – Nasze wartości to także jednak dalszy rozwój i zachowywanie wymagań wobec własnego poziomu. W tym sezonie nie osiągnęliśmy zakładanych wyników i chcieliśmy jak najszybciej rozpocząć reakcję. Dziękuję za pracę Santiago Solariemu, który do końca wykazywał się zaangażowaniem i lojalności. Santiago Solari kocha ten klub i walczył do końca. – powiedział Florentino.

20:10 – Witam wszystkich na Santiago Bernabéu. Przeżyliśmy razem jeden z najlepszych etapów w naszej historii, który jest porównywany tylko do tego, gdy Santiago Bernabéu, Paco Gento i Di Stéfano stworzyli mit Realu Madryt. Dzisiaj jesteśmy od ponad 1000 dni mistrzami Europy w piłce nożnej oraz jesteśmy mistrzami Europy w koszykówce. Wiemy jednak, że to złożony okres i wiemy, z jakim bólem przeżywają go nasi fani. Chcę jednak przypomnieć, że ci zawodnicy podarowali nam w ostatnich latach niezapomniane tytuły. Dla mnie ci gracze to powód do dumy i nie możemy zapominać o tym, co osiągnęli. – rozpoczął przemówieniem Florentino.

20:08 Rozpoczynamy konferencję.

20:01 Tradycyjnie z Zizou można liczyć na małe opóźnienie. Widać, że usunięto zazwyczaj znajdujący się w sali stół i postawiono specjalne podium.

19:41 Konferencję na żywo można śledzić oczywiście w klubowej telewizji. Już teraz trwa tam specjalne studio dotyczące powrotu Francuza do Realu Madryt.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!