Menu
Piwwwko / marca.com

Danilo: W Realu Madryt uczysz się wygrywać

Kilka słów od byłego defensora Królewskich

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Były piłkarz Realu Madryt, Danilo, udzielił wywiadu dla Radio MARCA, w którym mówił o swoim pobycie w Manchesterze City oraz poruszył wiele kwestii związanych z Królewskimi. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi defensora Obywateli.

– Jak idzie w Manchesterze? Jestem bardzo zadowolony. W ubiegłym tygodniu urodził mi się drugi syn, Pedro. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Mam nadzieję, że będzie napastnikiem, bo my, ci z obrony, sporo cierpimy.

– Ubiegły rok w City był dobry. W tym roku trochę trapią mnie kontuzje, ale już pomagam zespołowi i łapię regularność w tym bardzo fizycznym futbolu.

– Liga Mistrzów? Tu nie ma łatwych spotkań... Real, Barça, Bayern i Juventus mają olbrzymie doświadczenie. My wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłego roku, lepiej rozumiemy mecze.

– Real Madryt i Champions League? Rośnie w Lidze Mistrzów. Nie tylko jako drużyna, chodzi o całe miasto. Mieliśmy bardzo doświadczonych zawodników i nie pozostało nam nic innego, jak wygrać Ligę Mistrzów.

– Mój etap w Realu? Byłem zadowolony, czułem się komfortowo, ale chciałem zagrać na mundialu. Przeżyłem tam wiele niewiarygodnych chwil. W Realu Madryt uczysz się wygrywać.

– Guardiola? Mówią, że wszyscy geniusze są trochę szaleni. Pep jest geniuszem. Pomaga ci patrzeć na mecze w dużo łatwiejszy sposób, ale na treningach jest bardzo wymagający.

– Marcelo? Nie jestem teraz tak blisko niego, ale nie wydaje mi się inny niż w poprzednich latach. Zawsze był jednym z najlepszych.

– Brahim? To szczególny chłopak, dobry człowiek i niesamowity pracuś. Dużo słucha i ma niewiarygodną jakość. Widzieliśmy to na treningach, bardzo trudno było go zatrzymać. Trzeba było dawać mu lekkie kosy, żeby mieć spokój.

– Militão? Znam go z reprezentacji i myślę, że ma przed sobą wielką przyszłość. Może grać jako stoper i boczny obrońca. Jest spokojny i rozsądny. Jeśli Real go kupi, to mam nadzieję, że mu się powiedzie.

– Neymar? Myślę, że zostanie w PSG. Nie sądzę, by myślał o zmianie, ale z uwagi na moje realcje z Realem Madryt, to chciałbym go tam zobaczyć w przyszłości.

– Hazard? Jest spektakularny. Ma odpowiedni poziom, by grać w Realu Madryt i może pomóc tej drużynie.

– Vinícius? To chłopak z wielką przyszłością. Oglądam jego mecze od kiedy przyszedł do Realu Madryt i widzę, że rośnie z każdym spotkaniem. To typowy brazylijski zawodnik, który łatwo drybluje i myślę, że spędzi w Realu wiele lat.

– Rodrygo? To bardzo szybki piłkarz ze świetnym wykończeniem. Jest wciąż bardzo młody i może się bardzo rozwinąć. Myślę, że to dobre, że Real stawia na młodych, perspektywicznych zawodników.

– Zwolnienie Lopeteguiego? Rozmawiałem z nim przed jego przyjściem do Realu Madryt. To mnie nie zaskoczyło, ponieważ Real nie daje ci czasu, a wymagania są maksymalne. Niemniej, jestem przekonany, że Solari wykonuje pracę, która przyniesie owoce.

– Cel na ten sezon? Chcę zagrać w finale Ligi Mistrzów, ale przeciwko Realowi byłoby bardzo trudno. Wciąż musimy bardzo rozwinąć się jako drużyna, by osiągnąć ten cel.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!