Menu
El Jarek / RealMadridTV

Solari: Musimy zrobić swoje

Zapis wczorajszej konferencji z trenerem

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Santiago Solari pojawił się wczoraj na konferencji prasowej przed dzisiejszym meczem ligowym z Sevillą. Przedstawiamy pełny zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami w Valdebebas.

[RMTV] Jutro odwiedza was jedna z najlepszych ekip w tym sezonie, która pozostaje w jednej z najlepszych serii w lidze. Jak ważne w tym starciu będą dla was motywacja i pasja?
Pasja i motywacja dla piłkarza są niezaprzeczalne i niepodważalne. Nie tylko dla profesjonalistów, ale nawet jeśli ktoś gra na swoim podwórku. My wyjdziemy z taką samą motywacją i pasją jak zawsze, by wypełnić nasz cel, jakim jest odrabianie strat do ekip pozostających nad nami.

[ABC] Widzimy, że Karim Benzema wrócił do normalnych treningów. Czy to oznacza, że wykluczono opcję z operacją?
Tak. Jak wiecie, Karim ma kontuzję małego palca, ale uważamy, że to nie jest problem przeszkadzający w tym, by kontynuował swoją karierę piłkarza. Ani w ten weekend, ani w kolejnym tygodniu. ani w kolejny weekend… On czuje się dobrze, dobrze pracuje i jest zadowolony. Oczywiście najbardziej zadowolony byłby, gdyby nie doszło do żadnej kontuzji. Ja myślę, że nadepnięto mu na rękę i że wzięło się to z tego. Jednak czuje się dobrze, jest w dobrym humorze, a my cieszymy się, że znowu jest z nami.

[COPE] To dla was bardzo ważne trzy punkty. Możecie odskoczyć rywalowi, który ma tyle samo oczek. Możecie dalej gonić czołówkę. Ile znaczyłoby dla was pokonanie Sevilli? I czy jest pan pewny, że oni zagrają jak zawsze na trzech stoperów?
Cóż, zwycięstwo oznaczałoby dalsze gonienie ekip z góry. Oznaczałoby kolejne zwycięstwo w lidze po triumfie na wyjeździe z Betisem. Oznaczałoby dla nas wiele, ale by to osiągnąć, musimy rozegrać wielki mecz. Ponad systemami rywala my musimy zrobić swoje. Musimy narzucić nasze ustawienie i nasze zamysły, a te zawsze są takie same i polegają na wyjściu po zwycięstwo od pierwszej minuty. Chcemy dominować w naszym domu.

[La Sexta] Podważa się obecność Barcelony w dzisiejszym losowaniu Pucharu Króla z powodu wystawienia nieuprawnionego składu. Czy pana zdaniem Barcelona powinna zostać ukarana?
Nie do mnie należy komentowanie tego tematu. Są od tego odpowiednie organy – komitety i ich władze [Barcelona ostatecznie została dopuszczona do losowania ćwierćfinałów, gdyż Levante złożyło swoją skargę za późno].

[SER; Meana] Chciałbym dowiedzieć się czy Marcelo jest bez formy?
Marcelo to prawdopodobnie boczny obrońca z największymi sukcesami w ostatniej dekadzie w całej światowej piłce. Pracujemy, by wszyscy 24 zawodnicy z kadry byli w formie.

[RTVE] Wracając do Barcelony, jeśli Real został całkiem niedawno ukarany za coś podobnego, to brak kary dla Barcelony będzie niesprawiedliwy?
Powtórzę, to jest poza moją znajomością tematu, to są kwestie techniczne. Nie będę w to wchodzić, nie ja powinienem to rozstrzygać. Rozwiążą to różne komitety i ich władze.

[GolT] Czy Santiago Solari piłkarz przeżywał podobną sytuację do tej, jaką Isco przeżywa teraz z panem?
[chwila zawahania i głęboki wydech] Myślę, że odpowiedziałem na ponad 100 pytań o Isco na tych konferencjach… To wielki zawodnik jak wszyscy tutaj w tej wspaniałej kadrze i każdy z nich ma szansę na występ w kolejnym meczu.

[MARCA] Widzimy, że Courtois wrócił do pracy z grupą. Czy jest za wcześnie na jego powrót? Jest gotowy? Wykorzystacie dobrą formę Keylora i zostawicie go w bramce?
Cóż, skład oczywiście podam jutro. Wielkie szczęście Realu jest takie, że ma dwóch najlepszych bramkarzy na świecie.

[oficjalna strona] Zagracie jutro z jedną z najbardziej solidnych ekip w tej lidze. Jakie są mocne strony Sevilli?
Jest ich wiele. Bardzo wiele. Grają dobrze od początku sezonu. Mają mocne początki, grę w środku pola, dobrą grę w ataku, pressing… Mają wiele mocnych punktów i my musimy pokazać nasz futbol oraz rozegrać wielki mecz, by sobie z nimi poradzić i ich zdominować.

[Onda Cero] Marcelo przez wiele lat bez wątpienia był najlepszym bocznym obrońcą na świecie, ale wy, profesjonaliści, macie to stwierdzenie, że w sporcie nie można żyć przeszłością. Przed rewanżem z Leganés nie korzystał pan z niego w dwóch spotkaniach. Dlaczego? Czy Marcelo może dzisiaj grać w pierwszym składzie?
Powtórzę, skład podam jutro.

[Radio MARCA] Przyznał pan kilka razy, że nie do pana należy rozmawianie o polityce transferowej klubu [Solari kiwa głową]. Ja chciałbym dowiedzieć się jak aktywnie uczestniczy pan w rozmowach z Florentino Pérezem i José Angelem Sánchezem? Proponuje pan nazwiska? Podsuwa pan pomysły? Czy po prostu słucha pan tego, co zamierza robić klub?
Kwestie prywatne, jak rozumiesz, są prywatne.
Ale czy ma pan głos w planowaniu przyszłości klubu?
Kwestie dotyczące prywatności pozostają prywatne.

[Fox Sports] Czy przy wielu przeciwnościach i problemach mógł pan dostrzec w zespole rzeczy, których normalnie nie mógłby pan zobaczyć i czy takie informacje pozwolą wam być lepszymi w drugiej części sezonu?
Cóż, co do przeciwności, to interesująca sprawa, bo właśnie przy problemach widzimy charakter drużyny i osób. Co do kłopotów, o których mówisz, na przykład nie ma teraz z nami wielu ważnych zawodników i chcemy ich jak najszybciej odzyskać. Nieodzowne dla nas jest to, aby wrócili wszyscy czy większość, byśmy mogli wybierać naszym zdaniem najbardziej konkurencyjny skład z całej naszej kadry. Teraz wielu piłkarzy jest poza grą i czasami właśnie trzeba trochę wyostrzyć wyobraźnię, by znaleźć rozwiązania na różne przeciwności, jakie stawia rywalizowanie. To jest oczywiste. Gdy przychodzą przeciwności, trzeba też pokazać trochę odpowiedniego talentu [uśmiech].

[AS] Chcę pozostać przy temacie Marcelo. Jaka jest jego obecna forma? Czy na treningach i w meczach widzi pan u niego 100% dyspozycję?
Słuchaj, pracujemy, by wszyscy byli gotowi na 100%…
Ale pytam o Marcelo.
Pracujemy, by wszyscy byli gotowi na 100% – ja, trener od przygotowania fizycznego czy lekarze. Oczywiście przy tym w drużynie jedni mają lepszą formę, inni są kontuzjowani, inni wracają po urazach… Nigdy nie masz wszystkich gotowych na 100%, to jest niemożliwe. Zawsze są kontuzje, odnowione urazy, powroty, choroby, grypa, ale taka jest normalność w futbolu. Pracujemy, żeby wszyscy byli gotowi na 100% i żebyśmy mogli z nich wszystkich wybierać skład, bo wtedy jest łatwiej.

[Goal] Czy macie nadzieję na powrót któregoś z kontuzjowanych graczy z pola na ćwierćfinały Pucharu Króla?
Mamy nadzieję, że tak.
Widzieliśmy, że Kroos dzisiaj już pracował na murawie…
Tak, także Llorente. Bale też wyszedł na boisko. Mariano robi swoje. Wszyscy, drużyna i klub, potrzebujemy powrotów kontuzjowanych, których faktycznie jest wielu.

[AFP] Rozumiem, że Benzema nie podda się operacji. Czy te zdolności do cierpienia najlepiej określają Karima? Jak ważne jest to, że zaciska zęby i jest gotowy, by jutro zagrać z kontuzją? Jak ważny jest to dla was zawodnik?
Bez wątpienia jest ważny, to nasz odnośnik w ataku. Do tego notuje pod względem osobistym świetny sezon. Uważam, że gra świetnie, jest naszym odnośnikiem w ofensywie i wiele nam daje. To bardzo hojny zawodnik, nie tylko pod względem piłkarskim, ale także pod względem zaangażowania. Oczywiście, że cieszymy się, iż będzie z nami w weekend i że to nie będzie większy problem.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!