Menu
/ as.com

Machín: Jesteśmy drużynami na podobnym poziomie

Konferencja z trenerem Sevilli

Trener Sevilli, Pablo Machín, stawił się na konferencji prasowej przed dzisiejszym meczem z Realem Madryt. Poniżej zamieszczamy zapis wypowiedzi hiszpańskiego szkoleniowca.

Forma Sevilli
– Myślę, że jesteśmy w dobrej formie. Takie mecze są zaznaczone w kalendarzu na czerwono, gdyż każdy piłkarz chce wziąć udział w takim pojedynku. Oprócz zawieszonego Roque wszyscy są dostępni. Jedziemy tam po to, aby powalczyć o zwycięstwo. Tylko to się liczy.

Jak wygrać w Madrycie?
– Statystyki pokazują, że wygrać wyjazdowy mecz z Realem Madryt jest bardzo trudno. Ale moim zdaniem mamy szanse na to, aby to osiągnąć. Mimo wszystko to dla mnie zaskakujące, że Sevilla zdobywa tak mało punktów na tych wielkich stadionach.

Słaba passa na Bernabéu
– Oznaką małych drużyn jest to, że skupiają się tylko na tym, aby zostawić po sobie lepsze wrażenie niż w poprzednich meczach. Wolę dostać goleadę, ale ze świadomością, że wyszliśmy po to, aby wygrać. Mierzymy się z bardzo dobrym zespołem i ich absencje na pewno nie będę żadną wymówką. Każda drużyna ma swoje problemy. Naszym celem jest zwycięstwo.

Odwaga czy wyczekiwanie?
– Trzeba mieć kilka różnych wariantów. Najważniejsze jest to, aby niezależnie od rywala nigdy nie zmieniać swojej osobowości. Bardziej musimy skupić się na tym, aby wykorzystać własne zalety niż wady rywala. Aby wygrać, musisz zdobywać bramki, a bramki zdobywają dobrzy piłkarze. Musimy wykorzystać to, co mamy. Ale jeśli poprzestaniemy tylko na talencie, a poświęcenie spadnie na drugi plan, to nie będziemy mieć szans.

Forma Realu Madryt
– Moim zdaniem wcale nie jest tak źle. Na pewno zakończą sezon wśród pierwszych zespołów w tabeli. To, że są czwarci, nie oznacza, że łatwiej jest ich pokonać. Na pewno będą chcieli nas przeskoczyć w tabeli i zadowolić swoich kibiców. Dla nas najlepszym sposobem na powrót na zwycięsko ścieżkę na wyjazdach jest triumf na Bernabéu.

Zwycięstwo w pierwszej rundzie
– Sevillę stać na pokonanie Realu Madryt, gdyż już to udowadniała. Myślę, że w pierwszym meczu byliśmy wyraźnym zwycięzcą, ale nie uważam, że powinniśmy niesamowicie się skupiać na tamtym spotkaniu. Jeśli wyjdziemy ze zbyt dużą pewnością siebie, to za to zapłacimy. Fakty są takie, że na obecnym etapie sezonu jesteśmy drużynami na podobnym poziomie.

Vinícius
– Każdy zawodnik, który gra w Realu Madryt, ma niesamowitą siłę przebicia w mediach. Vinícius ma wielką jakość i świetlaną przyszłość przed sobą. Jednym z najważniejszych czynników w dzisiejszym futbolu jest szybkość. Będziemy mieć go na uwadze, ale czasami niezależnie od tego, co zrobisz, to talent może zmienić wszystko.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.