Menu
Rauer / realmadrid.com

Brahim: Z pracą i pokorą wszystko jest możliwe

Wywiad z Hiszpanem dla klubowej telewizji

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Po oficjalnej prezentacji w roli nowego zawodnika Realu Madryt Brahim Díaz udzielił pierwszego wywiadu dla klubowej telewizji. Poniżej przedstawiamy zapis wypowiedzi hiszpańskiego pomocnika.

Brahim, witaj w Realu Madryt. Jak się czujesz?
Bardzo dobrze. Od dziecka marzyłem o tym, aby zagrać w tym najlepszym klubie na świecie. W klubie, który tak wiele wygrał. Teraz dam z siebie wszystko, aby pomóc kolegom. Wraz z pracą i pokorą wszystko się uda.

Co skłoniło cię do przejścia właśnie do Realu Madryt?
Chcę w dalszym ciągu spełniać swoje marzenia i wygrywać wszystkie możliwe tytuły. Ponadto chcę być częścią tego historycznego klubu. Najlepszego klubu na świecie.

Jakie myśli pojawiają ci się w głowie, gdy widzisz te trzynaście Pucharów Europy?
To coś niesamowitego. Myślę, że dla każdego zawodnika Realu Madryt wielkim wyzwaniem jest właśnie wygrywanie kolejnych Pucharów Europy. Tego uczucia nie da się opisać, to jedyne w swoim rodzaju. Widzisz te wszystkie puchary i wiesz, że to trofeum jest teraz również twoim celem.

Jak podchodzisz do tego wszystkiego, co się ostatnio wydarzyło? Czujesz ciążącą na tobie odpowiedzialność, traktujesz to jako wyzwanie?
Wychodzę z założenia, że z pracą i pokorą można osiągnąć wszystko. Teraz podchodzę do tego jak do wielkiego wyzwania, aby wygrywać wszystkie możliwe tytuły dla tego wielkiego klubu.

Przychodzisz do aktualnego mistrza Europy i świata. Co możesz dać od siebie temu zespołowi?
Nie lubię opisywać siebie jako piłkarza. Ale wiem, że mogę zagwarantować pracę, pokorę, będę się starał zdobywać jak najwięcej bramek, notować jak najwięcej asyst i wygrywać jak najwięcej tytułów.

Jesteś ofensywnie usposobionym pomocnikiem. Na której pozycji na boisku czujesz się najlepiej?
Na wszystkich ofensywnych pozycjach. Lubię grać za napastnikiem, brać czynny udział w grze. Skupiam się na ofensywie, grze z pierwszej piłki, wychodzeniu z drugiej linii i zdobywaniu bramek. Gole i asysty są niesamowicie ważne dla takiego klubu jak Real Madryt.

W Premier League zadebiutowałeś w wieku 17 lat, masz już również za sobą występy w Lidze Mistrzów. Mimo młodego wieku masz już duże doświadczenie. Pomoże ci to podczas swojej przygody w Realu Madryt?
Real Madryt to najlepszy klub na świecie i co tydzień musisz dawać z siebie wszystko. Co tydzień trzeba się skupiać na zdobywaniu bramek, asystowaniu i przede wszystkim na tym, aby utrzymać jedność w zespole. Mamy w drużynie wielkich zawodników i gwiazdy światowego formatu. Przechodzę również z wielkiego klubu, ale to jest krok naprzód.

Jakie masz marzenia związane z Realem Madryt?
Chcę wygrać wszystkie możliwe tytuły. Liga Mistrzów jest tutaj niesamowicie ważna. Wygrali cztery na przestrzeni ostatnich pięciu lat, z czego trzy ostatnie z rzędu. To wielkie wyzwanie, ale najważniejsze jest to, aby utrzymać właściwą mentalność i regularność, by walczyć o wszystkie trofea.

Będąc dzieckiem czyje plakaty miałeś w pokoju?
Wszystkie związane były z Realem Madryt i triumfami w Lidze Mistrzów. Ale największy plakat był Sergio Ramosa. To zaszczyt, że teraz mogę pracować u jego boku.

Przesłanie dla madridistas?
Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za wszystkie wiadomości, jakie od was otrzymałem. Mam nadzieję, że wraz z ciężką pracą i pokorą będę mógł prezentować swój najwyższy poziom w tym najlepszym klubie na świecie. Nie mogę się doczekać wybiegnięcie na Bernabéu, aby pokazać wszystkim, jak wielką dumą jest dla mnie noszenie tego herbu. Hala Madrid!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!