Menu
Mateo / as.com

Laso: Mecze na Wyspach Kanaryjskich zawsze mają gorącą atmosferę

Wypowiedzi szkoleniowca Realu Madryt

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Pablo Laso i Facundo Campazzo wzięli udział w konferencji prasowej przed meczem z Gran Canarią w Eurolidze. Trener tradycyjnie podkreślał, że spotkanie będzie trudne i znalazł do tego sporo słów pochwały dla rywali.

– Drużyna ma się dobrze. Ja mam odczucie, podobnie jak przed wszystkimi meczami w Eurolidze, że czeka nas trudne spotkanie. Gran Canaria to bardzo kompletna drużyna. Mieli problemy z kontuzjami i nawet z wynikami, ale ogólnie zawsze rywalizują znakomicie.

– Gran Canaria ma możliwości rotacji na pozycji rozgrywającego, chociaż mieli problemy z kontuzjami. Teraz doszedł do nich Josh Magette. Poza tym mają dobrych niskich skrzydłowych i zawodników grających pick&roll, którzy posiadają łatwość zdobywania punktów. Chodzi mi tutaj o Erikssona, Rabasedę czy Strawberry’ego. Do tego jeszcze mogą liczyć na mocnego środkowego. Uważam, że oni będą w tym sezonie się rozpędzać, a nas czeka trudna próba.

– Nie zaskakują mnie ostatnie wyniki Gran Canarii, ponieważ każdy mecz w Eurolidze jest trudny. Oni bardzo dobrze rywalizują, lecz kilka spotkań wymknęło im się z rąk. Część z nich mogli wygrać, przez co byliby blisko play-offów. W Lidze Endesa nieco cierpią z powodu konieczności gry w dwóch rozgrywkach, ale ciągle demonstrują, że mogą być konkurencyjni.

– Byli w stanie wzmocnić się na rynku transferowym, żeby zastąpić kontuzjowanych graczy. Do tego zmienili trenera, ale ogólnie świetnie się prezentują w Eurolidze i dlatego darzymy ich dużym szacunkiem.

– Gran Canaria Arena jest miejscem, w którym trudno się gra. Kibice bardzo wspierają swoją drużynę i tworzą gorącą atmosferę. Tam trzeba być bardzo skoncentrowanym, żeby nie wypaść z meczu. W historii zawsze spotkania na Wyspach Kanaryjskich były otoczone gorącą atmosferą. W Las Palmas można odczuć to, że kibice są wartością dodaną dla gospodarzy.

Facundo Campazzo:
– Musimy narzucić nasz rytm gry, ponieważ wiemy, że Gran Canaria jest twardą drużyną, która na własnym parkiecie jest bardzo mocna. Mogą liczyć na niesamowitą publiczność i prezentują świetną koszykówkę. Musimy być jak najbardziej skoncentrowani. Mamy za sobą bolesną porażkę i chcemy dopisać do dorobku kolejne zwycięstwo w Eurolidze.

– Każdy rywal, który mierzy się z Realem Madryt, szuka swojej najlepszej wersji, ponieważ jesteśmy zespołem wymagającym. Wiemy, że będzie trudno i postaramy się rozpocząć budowę zwycięstwa od pierwszej kwarty, co będzie kluczowe dla tego meczu.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!