Menu
Mateo / as.com

AS: Real Madryt chce sprowadzić Brahima Díaza już w styczniu

Królewscy negocjują z Manchesterem City

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Real Madryt jest zdecydowany na sprowadzenie Brahima Díaza, utalentowanego zawodnika, który obecnie występuje w Manchesterze City. Jego kontrakt wygasa w czerwcu 2019 roku, a Królewscy przeszli do ofensywy, żeby przekonać Hiszpana, aby nie przedłużał umowy. Brahim chce odejść z Manchesteru i przenieść się do Madrytu. Początkowo najbardziej prawdopodobna była opcja z czekaniem do wygaśnięcia kontraktu i sprowadzeniu go za darmo. Jednak dziennik AS informuje, że operacja może zostać przyspieszona i przeprowadzona już w styczniu.

Manchester City i Real Madryt negocjują transfer Brahima w zimowym okienku transferowym. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, operacja dojdzie do skutku, ponieważ każda ze stron patrzy na nią przychylnie. Zawodnik nie chce zostawać kolejnych sześciu miesięcy w klubie, skoro już podjął decyzję o odejściu, natomiast City otrzymałoby pieniądze za wychowanka. Cena jednak nie byłaby wysoka i mieściłaby się w przedziale od pięciu do dziesięciu milionów euro. Na więcej Anglicy nie mają co liczyć, ponieważ piłkarzowi wygasa umowa i od stycznia ma wolną drogę do negocjowania z dowolnym klubem.

Opcja z transferem w zimowym okienku transferowym zawsze była brana pod uwagę, ale pierwotnie Manchester City zażądał w zamian jednego z najbardziej obiecujących zawodników z cantery Królewskich. Real Madryt odrzucił taką możliwość. Ostatecznie The Citizens zaakceptowali rozpoczęcie rozmów o rozsądnej kwocie pieniędzy, za jaką Brahim mógłby szybciej przenieść się na Santiago Bernabéu.

Real Madryt oferuje Brahimowi sześcioletni kontrakt i znaczną poprawę zarobków w porównaniu do obecnego wynagrodzenia. Manchester był gotowy wyrównać każdą ofertę, ale powody chęci opuszczenia Anglii są inne. Zawodnika kusi możliwość powrotu do Hiszpanii, a poza tym nie jest zadowolony ze swojej roli w drużynie (tylko trzy występy w tym sezonie). Królewscy natomiast zyskaliby jednego z najbardziej obiecujących piłkarzy, który ma tylko 19 lat i debiut w reprezentacji Hiszpanii do lat 21 za sobą.

Blancos nie są jedynymi zainteresowanymi sprowadzeniem Brahima. PSG od tygodni stara się go przekonać do zmiany zdania, ale Hiszpan od samego początku zapewnił, że jego priorytetem jest gra w Realu Madryt. Królewscy doceniają wolę zawodnika i dlatego chcą go sprowadzić do siebie jak najszybciej.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!