Advertisement
Menu
/ as.com

Luxe: To jeszcze nie będzie Real jakiego chcę

Wywiad ze szkoleniowcem Królewskich przeprowadzony przez dziennikarza "AS'a"

Czy możliwe będzie zobaczyć dzisiaj Real Madryt taki jaki Pan sobie życzy?
Nie. Drużyna nie prezentuje się tak jak tego chcę, trochę jej brakuje i podczas sezonu zobaczymy to czego oczekuję. Po przygotowaniach mieliśmy jeden tydzień, podczas którego wielu piłkarzy ze składu zostało powołanych na zgrupowania reprezentacji i w tych warunkach niemożliwe było kontynuowanie pracy. Przed nami ważny mecz, który chcemy wygrać. Niedługo rozpoczną się rozgrywki ligowe i to normalne, że na tym etapie borykamy się z pewnymi problemami.

Czy Casillas będzie w stanie zagrać?
Przed meczem na Bernabéu przejdzie odpowiednie testy, jeżeli wypadną niepomyślnie to usiądzie na ławce rezerwowych, żeby mógł być w pełni gotowy na mecz z Cádiz.

Czy zgodzi się Pan z tymi, którzy twierdzą, że Barcelona jest lepsza niż Wy?
Nie lubię tego typu porównań. Jestem przekonany, że Real Madryt będzie przygotowany, aby zawojować ligę.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mógł przybyć Robinho, czy chciałby Pan już go mieć?
Wypowiadałem się wielokrotnie na ten temat. Musimy poczekać do 25 sierpnia, tak zostało ustalone i nie możemy tego zmieniać.

Skoro tak, to czy po jego przyjeździe uważa Pan skład za zamknięty?
Nie jest możliwe uznać skład za zamknięty dopóki trwa okno transferowe. Zawsze może zdarzyć się kontuzja lub nieszczęście, które zmusza do transferu. (...)

Ale czy interesujecie się jakimś piłkarzem szczególnie?
Wszystkie decyzje podejmujemy wspólnie. To są decyzje klubu. Zakontraktowanie piłkarzy jest konsultowane wewnątrz klubu.

Jak Pan się odniósł do kręcenia filmu podczas treningów?
Taka jest rzeczywistość, z którą musimy koegzystować we współczesnym futbolu. Takie innowacje jak marketing czy kręcenie tego typu filmów zakorzeniły się w piłce nożnej. Mieliśmy okazję to zobaczyć kiedy Francja wygrywała Mistrzostwa Świata i wszystko było filmowane podczas całego turnieju. Krok po kroku wszystko się zmienia. Czasem nawet ja czuje się zaskoczony i rozpoczynając trening czasami zastanawiam się co tu robi tyle kamer.

Czy już zdecydował Pan, że Baptista będzie grał na lewym skrzydle?
Nie, on nie ma warunków, aby grać na skrzydle. Będzie tak jak Beckham wymieniał pozycję z nim i z Zidanem. Wtedy napastnicy i pomocnicy będą na różnych flankach. Baptista będzie miał swobodę ruchu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!