Menu
Klatus / as.com

Pięć klubów chce wyrwać Kovačicia

Sam piłkarz chce odejść z Realu

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Mateo Kovačić sam wystawił się na rynek transferowy. Pomocnik chce grać więcej i poinformował już klub, że pragnie odejść. Jego kontrakt wygasa dopiero w 2021 roku, a klauzula odejścia wynosi aż 300 milionów euro. Wiele drużyn jest jednak gotowych zasiąść do stołu z madrytczykami i próbować przekonać ich do sprzedaży Chorwata. Na korzyść zainteresowanych działa na pewno fakt, że zawodnik publicznie przedstawił swoje zamiary. Do drzwi Królewskich zapukało już pięć drużyn, które kontaktowały się także z otoczeniem piłkarza: Roma, Inter, Juventus, Manchester United i Tottenham.

Chorwat cieszy się bardzo dobrą renomą we Włoszech. Spędził dwa i pół roku w Interze, gdzie rozwinął się piłkarsko i mógł trafić latem 2015 roku do stolicy Hiszpanii. Jego dobra gra sprawiła, że Real musiał zapłacić za niego 30 milionów euro. Mediolańczycy w przeszłości zarobili więcej jedynie na sprzedaży Ronaldo (45 milionów) i Ibrahimovicia (67 milionów). Jego drugorzędna rola w Madrycie i chęć odejścia sprawiły także, że Nerazzurri chętnie by go odzyskali, pomimo pozyskania Nainggolana. To jednak najmniej prawdopodobny kierunek, ponieważ w Interze trudno byłoby mu wciąż zdobywać kolejne puchary, choć sam Kovačić już w marcu mówił tak: „Trudno mówić o powrocie do Mediolanu. Kocham Włochy i Mediolan, więc nigdy nie wiadomo”.

Roma również puszcza oko do piłkarza, ale to Juventus jest klubem, którego nazwa najczęściej przewija się w jego otoczeniu. Stara Dama próbowała sprowadzić go już przed rokiem, ale wówczas sprzeciwił się temu Zidane i poprosił klub, by nawet nie negocjowano jego ceny. Zizou chciał na niego stawiać i od początku sezonu dawał mu grać, ale na przeszkodzie stanęła kontuzja, której nabawił się we wrześniu. Kovačić musiał pauzować wtedy aż dwa i pół miesiąca. Sezon kończył jednak jako szesnasty piłkarz Realu pod względem liczby rozegranych minut. Mniej grali tylko Casilla, Theo, Achraf, Llorente, Vallejo i Ceballos. Wszystko to sprawia, że Mateo chce obrać kurs na Turyn.

Włochy to jednak nie jedyny kierunek, w który może udać się pomocnik. Chrapkę na niego mają także zespoły z Premier League. O jego usługi najmocniej zabiegają Tottenham i Manchester United. Sam piłkarz nie zamierza jednak podejmować żadnej konkretnej decyzji przed zakończeniem Mistrzostw Świata w Rosji. Królewscy już teraz rozglądają się za jego następcą i na celowniku znalazł się Kolumbijczyk Quintero, który pokazuje się na mundialu z dobrej strony.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!