Menu
El Jarek / marca.com

Hierro: Biorę w ciemno powtórkę z Zidane'a

Pierwsze wypowiedzi nowego selekcjonera

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Wczoraj wieczorem Fernando Hierro, który dotychczas był dyrektorem sportowym Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, pojawił się na konferencji w roli nowego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii, zastępując na tym stanowisku Julena Lopeteguiego. Legenda Królewskich pojawiła się w sali prasowej na stadionie w Krasnodarze w towarzystwie prezesa Luisa Rubialesa. Przedstawiamy najważniejsze słowa z tego spotkania działaczy z dziennikarzami.

– Dziękuję Fernando za zaakceptowanie tego ogromnego wyzwania. Oddajemy kadrę w jego ręce. Dobrze zna tę ekipę i zawodnicy przyjęli go z otwartymi ramionami. Będą z nim. Bardzo dziękuję, Fernando – przywitał nowego selekcjonera Rubiales. – Nie jest to przyjemna sytuacja. Rozmawialiśmy z zawodnikami, pracownikami i Fernando także odbył emocjonalne rozmowy ze wszystkimi członkami naszej kadry. Poradzimy sobie z tą sytuacją. Przyszłość? Fernando nie chciał poruszać tego tematu, liczy się mundial. Był naszą pierwszą opcją i wszystko udało się załatwić w krótkim czasie. On zawsze bronił tej reprezentacji.

– To piękne i pasjonujące wyzwanie. Wiem, jakie są okoliczności. Praca Julena była fantastyczna i życzę mu jak najlepiej. Wiem, jakich zawodników tu mamy i podchodzimy do tego razem z odwagą. Decyzja zapadła szybko. Mogłem odmówić, odejść lub się z tym zmierzyć. Nie potrafiłem się nie zgodzić, nie wybaczyłbym tego sobie – stwierdził sam Hierro.

– Zamysły? Nie można zmienić czegoś wypracowywanego przez dwa lata. Większość sztabu zostaje z nami. Musimy być teraz inteligentni. Byłem obecny każdego dnia przy tym zespole. Poprosimy, żeby pozostał taki sam. Ekipa z eliminacji była fantastyczna. Kluczem jest jak najmniej zmian. Naszym wyzwaniem jest rywalizowanie w tych trzech meczach. Dzisiaj nie ma innego celu.

– Lopetegui? Pomylimy się, jeśli skupimy się na przyszłości. Ja mam spokojne sumienie. Musimy być pozytywni i odważni. Mamy wszystkie warunki, by walczyć o coś, co jest możliwe tylko co 4 lata. To wszystko było zmierzeniem się z rzeczywistością. Ostatnia rozmowa? Była przyjacielska. Pożegnaliśmy się.

– Piłkarze to profesjonaliści, są dojrzali i odpowiedzialni. Gdybym nie był pewny, że można z nimi rozegrać dobry mundial, nie byłoby mnie tutaj. Oni mają ogromne nadzieje jak wszyscy Hiszpanie. Trzeba wrócić jak najszybciej do swoich spraw. Trzeba być dojrzałym i dalej być tą samą ekipą. Musimy zapomnieć o przeszłości i zrozumieć, co reprezentujemy. Każdy wygłosi swoją opinię, ale nie możemy na to tracić sił. Skupiamy się na Portugalii. W pierwszej rozmowie powiedziałem piłkarzom, że mamy przed sobą pasjonujące wyzwanie i trzeba skupić się na sobie. Mogę tylko zapewnić, że spróbujemy.

– Real Madryt? To pytanie nie jest do mnie. Ja mam teraz na głowie przygotowywanie kolejnych meczów. Oferta Realu? Widziałem najnowsze memy [śmiech]. Chyba chcecie, żeby prezes miał zawał [śmiech].

– Powtórka z Zidane'a? Oby, biorę to w ciemno.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!