Menu
Banan / marca.com

MARCA również widzi Conte w Realu

Podobno ma wszystko, co najlepsze

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Jeszcze dziś informowaliśmy, że zdaniem dziennikarzy Daily Mail Real Madryt rozważa zakontraktowanie Antonio Conte. Doniesienia te potwierdza jednak także MARCA. Po zrezygnowaniu ze starań o zatrudnienie Mauricio Pochettino włodarze obrali kierunek na inną część Londynu. Włoski szkoleniowiec ma co prawda ważną umowę z Chelsea, ale już od jakiegoś czasu wszystko wskazuje, że w przyszłym sezonie nie będzie mu dane pozostać na Stamford Bridge.

Niewykluczone, że obecnie Conte może być numerem jeden na liście Florentino. W Madrycie jego praca od dawna budzi szacunek. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych „ale”. Działacze doskonale zdają sobie sprawę z jego wybuchowego charakteru i sposobu zarządzania szatnią. Tym niemniej, wydaje się, że to tak naprawdę jedno z niewielu uznanych trenerskich nazwisk, które mogłyby zostać ściągnięte na Santiago Bernabéu. Antonio daje gwarancję intensywności i pracę zespołową, choć akurat jego ostatni sezon w stolicy Wielkiej Brytanii nie był zbyt dobry.

Kontrakt Conte obowiązuje jeszcze przez rok, ale w Chelsea wciąż szukają nowego szkoleniowca po tym, jak ostatecznie zrezygnowano z Sarriego. Zerwanie kontraktu z aktualnym trenerem wiązałoby się z wypłaceniem mu 20 milionów euro (Conte nie ma zamiaru negocjować kwoty), więc naturalnym jest, że londyńczycy w tej sytuacji wolą poczekać na chętnych i zminimalizować wydatek.

CV Włocha jest przekonujące, a profil szkoleniowca spełnia kryteria Péreza, który szuka byłego świetnego piłkarza o potwierdzonych umiejętnościach w trenerce. Conte występował nawet razem z Zidane'em – w Juventusie grał od 1991 do 2004 roku i jako zawodnik zdobył z tym klubem Ligę Mistrzów. Po zawieszeniu butów na kołku bardzo szybko przeszedł na drugą stronę barykady. We Włoszech prowadził Arezzo, Bari, Atalantę i Sienę, a w 2011 roku objął Juventus, z którym zdobył trzy mistrzostwa z rzędu.

W 2014 roku niespodziewanie objął reprezentację Włoch, którą poprowadził podczas EURO we Francji. Jego zespół zdołał pokonać Hiszpanów, ale po karnych odpadł w ćwierćfinale z Niemcami. Później przyszedł czas na wyjazd za granicę, czyli rzecz jasna do Londynu. W sezonie 2016/17 zdobył z The Blues mistrzostwo Anglii, ale w zakończonych niedawno rozgrywkach nie zdołał nawet zająć miejsca gwarantującego start w Lidze Mistrzów. Jego drużyny grają intensywnie, dużo pracują i stosują różne warianty taktyczne. W wieku 48 lat Conte wydaje się mieć wszystko, by objąć Real Madryt.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!