Menu
El Jarek / mundodeportivo.com

Messi: Cristiano na pewno ma swoje powody

Fragmenty wywiadu z kapitanem Barcelony

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Leo Messi udzielił wywiadu dziennikowi Mundo Deportivo. Przedstawiamy najważniejsze fragmenty z tej rozmowy z Argentyńczykiem, które dotyczą Realu Madryt.

Powinniście się w następnym sezonie bardziej skupić na Lidze Mistrzów?
Liga Mistrzów to nadzieja wszystkich, nas, kibiców, ale jak zawsze powtarzamy, trzeba walczyć o wszystkie tytuły. Gdy zaczynamy sezon, chcemy zdobyć wszystko i to czyni ten klub wielkim. W tym roku Real postawił na Ligę Mistrzów i o wszystkim rozstrzygał w tych rozgrywkach. Został bardzo daleko w lidze czy pucharze… To może ci wyjść lepiej lub gorzej. Jeśli przegraliby, zostaliby z niczym, ale mieli to szczęście wygrać Champions League i to sprawia, że dla nich to był spektakularny sezon. Jednak my nie możemy myśleć o grze w jednych rozgrywkach i rzuceniu wszystkiego na Ligę Mistrzów. Chcemy zdobyć też ligę i puchar, one dla nas też są ważne.

A co myślisz o oszczędzaniu głównych zawodników w lidze i pucharze przed najważniejszymi meczami Ligi Mistrzów?
To sprawa trenera, czy chce rotować czy nie. My jesteśmy gotowi do gry we wszystkich spotkaniach w każdych rozgrywkach, a resztą niech zarządza trener i jego ludzie. Zaskoczyło, że dawał mi odpoczynek w jakichś meczach Ligi Mistrzów. Powiedziałem to jednak wcześniej, rozgrywamy wiele meczów i chcesz dojść do końcówki w dobrej dyspozycji, bo to jest najważniejsze, a coraz ciężej jest regenerować się z meczu na meczu. Ja przyjąłem to świetnie.

Barcelona wygrywa trzy lata z rzędu na Bernabéu w lidze, a Real trzy lata z rzędu wygrywa Ligę Mistrzów. Jak to rozumiesz?
Trzy lata z rzędu odpadamy w ćwierćfinałach i nie może nam się to przytrafić kolejny raz. Przez szczegóły odpadaliśmy w starciach z ekipami, które nie są lepsze od nas. I dalej jest tak samo. Postaramy się, żeby więcej do tego nie doszło. My sami najbardziej chcemy przełamać barierę ćwierćfinałów, bo z powodu znaczenia tego klubu nie możemy pozostać kolejny rok bez Ligi Mistrzów.

[…]

Cristiano daje do zrozumienia, że może odejść z Realu Madryt. Co o tym sądzisz?
Cóż, nie wiem, co przeszło mu przez głowę, co myśli, nie znam też jego argumentów, przez które to powiedział. Na pewno ma swoje powody, ale w każdym razie są to decyzje osobiste, których nie mogę oceniać. Nie mogę tu za wiele powiedzieć.

Zidane odszedł po zdobyciu trzech Lig Mistrzów z rzędu. Rozumiesz go?
To mocno zaskoczyło, nikt się tego nie spodziewał. Jednak on też ma swoje powody. Nikt niczego mu nie może powiedzieć. Prawda jest taka, że dobrze jest odejść w taki sposób, po wygraniu wszystkiego, co wygrał, po wykonaniu takiej pracy… Nikt nie może mu niczego zarzucić.

Chciałbyś powrotu Neymara do Barcelony?
Osobiście bardzo bym się z tego ucieszył. To wyjątkowy zawodnik i przydałoby nam się, gdyby wrócił, ale nie sądzę, że do tego dojdzie. Naprawdę to coś bardzo trudnego do spełnienia. Posiadanie go znowu u nas byłoby fantastyczne. Gdyby zależało to ode mnie, to ucieszyłbym się. Chciałbym powrotu Neymara.

A jeśli odejdzie do Realu Madryt?
Prawda jest taka, że to nie spodobałoby mi się w ogóle.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!