Menu
El Jarek / SER, COPE, Onda Cero, Chiringuito

„Allegri odmówił Realowi z powodu śmierci matki”

Najnowsze informacje dotyczące poszukiwań trenera

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

W nocnych programach w radiach COPE, SER i Onda Cero oraz w telewizji MEGA skomentowano sytuację dotyczącą ławki pierwszego zespołu Realu Madryt. Królewscy cały czas mają pracować nad zakontraktowaniem szkoleniowca, który przejmie ekipę potrójnych mistrzów Europy.

COPEEl Partidazo
Królewskim oferuje się wielu trenerów, ale większość z nich nie jest nawet brana pod uwagę. Klub ma pracować bez pośpiechu, ale także bez przerwy. Nikt nie chce popełnić błędu przy tak ważnej decyzji, chociaż działacze wciąż mają też pracować nad rozpoczętymi już operacjami związanymi z zawodnikami. Wszystko dlatego, że nowy szkoleniowiec nie będzie mieć takiego wpływu na plany dotyczące zespołu, jaki miał Zidane. Oczywiście trener będzie mieć swoje zdanie w kilku kwestiach, ale duża część planów na to lato i nowy sezon została już rozpisana, a główne decyzje co do transferów i kształtu ekipy zostały podjęte. Co do nazwisk, nie ma żadnych nowości. Sytuacja z Pochettino ma być bardzo mroczna z powodu oczekiwań Tottenhamu. Dodano, że spekuluje się na temat kandydata, którego jeszcze nie wymieniono w mediach, ale na razie nikt nie wie, o kim mowa.

SEREl Larguero
Sytuacja jest trudna, bo nie chodzi o zawodnika, a o trenera, którego należy pozyskać wcześniej niż później. Klub musi mieć szkoleniowca, który będzie mieć odpowiedni czas na zaplanowanie przygotowań i ogólnie drużyny na kolejny sezon. Chociaż Królewscy twierdzą, że się nie śpieszą, to chcą zamknąć wszystko do końca następnego tygodnia. Klub ma być gotowy do zapłacenia za trenera, co zrobił między innymi w 2010 roku w przypadku Mourinho. Faworytem pozostaje Pochettino, który jest gotowy przejąć zespół, ale problemem pozostają rozmowy z Tottenhamem. Jeśli nie dojdzie do skutku opcja z Argentyńczykiem, klub chce postawić na doświadczonego szkoleniowca, a nie znowu szukać szczęścia z opcją w stylu Zidane'a. Dodano, że Allegri miał odmówić Realowi i chce zostać w Juventusie. Taką samą odpowiedź od Włocha miała usłyszeć miesiąc temu Chelsea.

Onda CeroEl Transistor
Faworytem pozostaje Pochettino, ale Tottenham niczego nie ułatwia. Królewscy ciągle jednak wierzą w powodzenie tej opcji. Jako ostatniego działaczom zaproponowano Michaela Laudrupa, którego asystentem miałby zostać Guti. Duńczyk grał w Realu w epoce Jorge Valdano i trenował Getafe, więc dobrze zna klub i ligę. Oceniono jednak te doniesienia jako kolejną część z fali nazwisk, które marzą o wykorzystaniu sytuacji i wskoczeniu na pokład Królewskich.

MEGAChiringuito
W telewizji poinformowano, że sytuacja Pochettino jest na dzisiaj zablokowana z powodu trudnych negocjacji z Danielem Levym. Z kolei Massimiliano Allegri nie zamierza opuszczać Włoch z powodów rodzinnych: tydzień temu zmarła jego matka i szkoleniowiec nie chce zostawiać ojca samego. Juventus ponoć byłby gotowy do negocjacji, bo ma kandydata na zastępcę 51-latka w postaci opiekuna Lazio Simone Inzaghiego, ale Allegri wyklucza w tym momencie przejście do Hiszpanii. Poza nimi w różnych momentach debaty wymieniano tradycyjne już nazwiska Gutiego, Kloppa, Löwa czy także Laudrupa.

Warto dodać, że we wszystkich programach podkreślano trudną sytuację, w jakiej klub zostawił Zizou. W tym momencie trudno nie tylko znaleźć wolnego trenera, ale też szkoleniowca z jakością i doświadczeniem, które nie wzbudzą wątpliwości w kontekście przejęcia takiego zespołu. W kontekście Francuza zadano kilka razy pytanie o tym, kiedy Zidane zdecydował się odejść i na ile możliwe było wcześniejsze poinformowanie działaczy o swoim odejściu.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!