Menu
/ acb.com

Felipe Reyes wyrówna dzisiaj niesamowity rekord

Wielkie osiągnięcie Hiszpana

Felipe Reyes w dzisiejszym meczu z Gran Canarią wyrówna rekord Rafy Jofresy, który ciągle jeszcze jest rekordzistą w liczbie występów w Lidze ACB. Zawodnik Realu Madryt ma na koncie 755 spotkań i traci tylko jedno do znajdującego się na szczycie klasyfikacji Katalończyka. Te dane dotyczą tylko Ligi ACB, która powstała w 1983 roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę wcześniej istniejącą Ligę Nacional, wtedy przed Reyesem znalazłby się jeszcze Joan Creus z 778 występami. Strata niewielka, ale nie do zredukowania w obecnym sezonie.

„Nigdy, nawet w moich najśmielszych marzeniach, nie pomyślałem, że będę zawodnikiem z największą liczbą meczów w Lidze Endesa. Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony. Ogromnie mnie to motywuje, że będę graczem z największą liczbą występów w tak konkurencyjnej lidze, szczególnie że grałem w dwóch takich drużynach jak Estudiantes i Real Madryt”, powiedział Felipe Reyes w wywiadzie dla ACB.com. Dla kapitana Królewskich wyrównanie takiego rekordu jest czymś niesamowitym. „Rafa Jofresa zawsze był takim środkowym, jaki mi się podobał. Lubił dyrygować i grać dla kolegów. Wyprzedzenie takiego cracka jest prawdziwym zaszczytem”, dodał.

Reyes zadebiutował w Lidze ACB w barwach Estudiantes 4 października 1998 roku w meczu z Baskonią. „To było moje pierwsze spotkanie w pierwszej drużynie i byłem bardzo zdenerwowany. W dodatku zagrałem wtedy na nie swojej pozycji”, opowiadał. Spędził wówczas na parkiecie nieco ponad dziewięć minut i jeden raz trafił do kosza. Felipe w marcu skończył 38 lat, ale nie wyznacza sobie żadnej granicy. „Jeśli kontuzje cię omijają, możesz wytrzymać długo, ponieważ są ludzie, którzy o ciebie dbają. Lekarze i fizjoterapeuci zawsze są na posterunku. Dzięki nim mogę grać w takim wieku. Moim celem jest gra dopóki ciało oraz umysł będą mi na to pozwalały. Fizycznie czuję się bardzo dobrze, a jeśli chodzi o psychikę, mam ludzi, którzy mi doradzają, pomagają i mam niesamowitą rodzinę. Mogę grać jeszcze przez kilka lat”.

Zawodnik Realu Madryt zapowiedział, że rekord zadedykuje swoim najbliższym. „Dzięki nim jestem tutaj. Mówię o moich rodzicach, którzy mnie wspierali od małego, mojej żonie, która mnie rozumie i wspiera w trudnych chwilach, i mojemu bratu, który zawsze był dla mnie wzorem. Dzięki nim jestem takim zawodnikiem jakim jestem”, zakończył.

Zawodnicy z największą liczbą meczów w Lidze ACB
1. Rafa Jofresa 756
2. Felipe Reyes 755
3. Nacho Rodríguez 737
4. Nacho Azofra 705
5. Juan Carlos Navarro 685

*Pogrubieni zawodnicy, którzy ciągle grają w Lidze ACB.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!