Menu
Rauer / as.com

Finansowe Fair Play warunkuje działania PSG

Co z przyszłością Neymara i Cristiano Ronaldo?

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Finansowe Fair Play będzie warunkowało działania Paris Saint-Germain zarówno w przypadku Neymara, jak i próby przeprowadzenia transferu Cristiano Ronaldo. UEFA w tym momencie bada jeszcze sytuację francuskiego klubu, który w poprzednim okienku transferowym przeprowadził dwie głośne operacje transferowe – zakup Neymara za 222 miliony euro i naciągane wypożyczenie Kyliana Mbappé, który w najbliższym okienku zgodnie z zapisem w porozumieniu z Monaco musi zostać przez paryżan wykupiony za 180 milionów euro. Jak podaje dziennik Le Parisien, werdykt UEFA ma zostać ogłoszony 8 czerwca.

We Francji wszystkie media zapewniają, że PSG jest już świadome tego, że decyzja europejskiej organizacji nie będzie korzystna dla klubu. Taki rozwój wydarzeń może zmusić francuski klub do tego, aby w celu spełnienia finansowych wymagań UEFA sprzedać jedną ze swoich dwóch największych gwiazd – Neymara lub Mbappé. Przypomnijmy, że Brazylijczyk jest głównym celem transferowym Realu Madryt, który bacznie śledzi całą sytuację. Królewscy liczą na to, że decyzja UEFA ułatwiłaby dojście do porozumienia z katarskimi właścicielami PSG.

W tym momencie klub ze stolicy Francji obawia się nałożenia takiej samej sankcji jak w 2014 roku. Wówczas UEFA jasno sprecyzowała, jaka może być maksymalna różnica między wydatkami a zarobkami w danym okienku transferowym. W 2014 roku PSG musiało zmieścić się w 60 milionach euro różnicy. Z kolei w ostatnich trzech latach limit ten był już wyraźnie przekraczany – w 2015 roku saldo -92,2 miliona euro, w 2016 roku -78,7 miliona euro i w 2017 roku -144 miliony euro (nie ma tutaj uwzględnionej ceny za Mbappé, który formalnie został wypożyczony).

Pomijając już kwestię trudności związanych z zatrzymaniem swoich największy gwiazd, Finansowe Fair Play będzie miało również duży wpływ na ewentualne przenosiny Cristiano Ronaldo do Paryża. W celu sprowadzenia Portugalczyka francuski klub będzie musiał najpierw sprzedać kilku swoich zawodników. Na sprzedaż wystawieni mają być Edinson Cavani, Gonçalo Guedes i Ángel Di María – ta trójka jednak na pewno nie zapewni środków pozwalających na zakup Cristiano. „Ma ważny kontrakt do 2021 roku, a jego klauzula odstępnego to miliard euro”, zapewniają w Realu Madryt. Dużo nam powiedzą najbliższe dni, w których sam Cristiano ma się wypowiedzieć na temat swojej przyszłości, a PSG usłyszy wyrok UEFA.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!