Menu
/ RealMadridTV

Przemowa Zidane'a w przerwie finału w Cardiff [VIDEO]

Dla wielu najciekawszy moment filmu z kulisami meczu

Wczoraj odbyła się premiera dokumentu „W sercu La Duodécimy”, w którym przez ponad 90 minut odkrywano kulisy finału Ligi Mistrzów w Cardiff. Po emisji większość fanów i dziennikarzy wyróżniła moment, w którym pokazano szatnię Królewskich w przerwie finału przy wyniku 1:1. Wielkie wrażenie na wszystkich zrobiła przemowa Zidane'a do zawodników. Francuz przez niektórych uważany jest za motywatora, który nie wnosi wiele uwag taktycznych. Ujęcia z Walii pokazały jednak także jego stronę techniczną. Poniżej zamieszczamy filmik ze skrótem tej sceny, ale przy okazji przedstawiamy jej zapis w całości.

Przerwa w finale Ligi Mistrzów 2017/18 - SZATNIA REALU MADRYT:
[1:1 PRZERWA]
Nacho: Nawet on sam w to nie wierzy, stary.
Danilo: Matko moja…
Carvajal: To, co trafił Mandžukić… Na sto trafia ten jeden raz.
Ramos: Strzeliliśmy gola i cofnęliśmy się. Wiem, że jest ciężko, ale trzeba trochę wytrzymać z przodu.
Isco: Luka, stary, twoje podanie zostało mi trochę z tyłu. Gdybym dobrze przyjął, byłbym sam.
Zidane: Odetchnijcie. Dobrze odetchnijcie. Jest dobrze, jedziemy.
Nacho: Jest dobrze, chłopaki. Jest z nami dobrze.
Zidane: Dobrze odpocznijcie, potem pogadamy.

[ZIDANE ZOSTAWIA ZAWODNIKÓW NA 7 MINUT]
Marcelo: Jest przestrzeń, trzeba mieć cierpliwość. I uwaga na tyły, nie...
Ramos: Ludzie, uważajmy, dobrze brońmy. Potem dojdziemy do przodu. Dobrze brońmy. Jesteśmy solidni z tyłu, a z przodu przychodzą sytuacje. Będą przychodzić. […] Jazda, ludzie. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Będzie ciężko do samego końca. Musimy być na to gotowi.
Carvajal: Ranią nas, gdy tracimy piłkę przy wyprowadzaniu. […] Trzeba próbować atakować ich na wolnej przestrzeni.
Nacho: Jazda, chłopaki, dalej! 45 minutek, jazda!
Carvajal: Zostaje najpiękniejsze.

[WRACA ZIDANE]
Zidane: Tylko dwie sprawy. To jest finał. Wiemy, że to trudny mecz, także dla nich, ok? Najważniejsze dla nas jest to, żeby w obronie być agresywniejszymi. Ale w pozytywnym znaczeniu. Nie na kartkę. Ważne jest dochodzenie na czas. Musimy być bliżej siebie, bliżej jeden drugiego i musimy być bardziej agresywni. Musimy pokazać większą agresywność, gdy nie mamy piłki, ok? Dalej, oni grają w 4-4-2, Alves jest bardzo wysoko i Mandžukić jest bardzo wysoko. Musimy doprowadzić do tego, żeby oni też wracali. Dlatego, Isco, gdy bronimy, to idziesz na lewą stronę w 4-4-2, a z piłką masz być bardziej między liniami. Pamiętajmy jednak, że gdy mamy piłkę, to mówiliśmy sobie, że zachowujemy cierpliwość, ale gramy szybciej po bokach. Szybkość na bokach i Marcelo oraz Dani mają wychodzić wyżej. Trochę wyżej. Gdy my mamy piłkę, musimy zmuszać ich do tego, żeby bronili pod swoim polem karnym dzięki Daniemu i Marcelo, ok? Przy tym druga linia, Luka trochę bardziej [gest ręką do przodu], Isco między liniami. I gdy rozgrywamy [gest od boku do boku], trzeba to złamać. Trzeba wyjść przed nich czy zagrać na plecy Karimowi, zrobić to, nad czym pracowaliśmy w tygodniu. Bo rozgrywamy, rozgrywamy i [uderza pięścią w dłoń]. I tak padł gol. Zagraliśmy na bok, centra, w tempo i trafiliśmy. Jedyna sprawa jest taka, że musimy nadać trochę więcej szerokości i rytmu, ok? Ale nie grajmy za dużo środkiem. Mamy grać od boku do boku, ten bok, ten bok. A w defensywie trochę mocniej wsadzić nogę, tyle, nic więcej. I dalej pracujmy. Musimy cierpieć, to jest finał, cierpimy, ale zawsze z tym spokojem. Myślmy o tym, że znowu przyjdzie gol. Zgoda? Jedziemy [oklaski szatni].

Zidane: Casi, kiedy będziemy to robić, że wychodzimy z Danim i Marcelo, ty to kryjesz, ok? Wychodzimy dwójką, ok? I ty, Dani, troszkę wyżej, żeby oni bronili, ok?
Carvajal: [do Varane'a] Kiedy Alex Sandro wychodzi bardzo wysoko, dojdź do zamknięcia Mandžukicia, ja będę wychodzić do niego. Bo jeśli ja będę to zamykać i wrzucą… W powietrzu są świetni. On [Ramos] trzyma Higuaína, ty Mandžukicia, a ja wychodzę do boku.

Keylor: Mocno, jedziemy!
Nacho: Jazda, chłopaki, z pewnością siebie, z zaufaniem do kolegi.
Keylor: Będziemy dużo biegać! Jeszcze więcej! Jazda!


Pełny film z naszym tłumaczeniem w roli lektora można obejrzeć tutaj.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.