Menu
El Jarek / RealMadridTV

Zidane: Pięknie jest sprzedawać negatywne sprawy z Realu Madryt

Wypowiedzi z konferencji z trenerem

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Villarrealem. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami. Zapis tej konferencji tradycyjnie pojawi się na portalu w dniu meczu.

– Najtrudniejsze jest niesłuchanie tego, co się mówi. Jest o to trudno w dzisiejszych czasach, ale trzeba jak najmniej tego słuchać i i na to patrzeć. Dzisiaj wszystko, co mówi się o Realu Madryt, jest negatywne, a tak nie jest. Ja tak tego nie widzę i wielu tak tego nie widzi. Sytuacja jest, jaka jest i trzeba wyciągać pozytywne rzeczy. Pozytywne jest to, że pozostajemy żywi w trzech rozgrywkach i trzeba iść dalej. To ludzie twierdzą, że jest tak źle. My tak nie uważamy i szukamy między sobą pozytywnej energii, by iść dalej.

– Dwumecz z Leganés będzie trudnym starciem. Dobre jest to, że nie będziemy wyjeżdżać z Madrytu. W półfinałach mogą znaleźć się wielcy rywale, ale najpierw musimy popatrzeć na ćwierćfinał. A że będą tam Barcelona czy Atleti, nie ma znaczenia, jesteśmy Realem Madryt, znamy trudność każdego spotkania, każdy rywal jest trudny.

– Dlaczego podobała mi się drużyna w rewanżu z Numancią? Podobała mi się ekipa, powtórzę to samo. Nie przez cały mecz, ale mi się podobała. Trzeba trochę mnie słuchać, to byli rzadziej grający zawodnicy. Jestem zmęczony słuchaniem, że z Realem jest źle, ale nie zmienię tego. Wy jesteście tu od mówienia i nie chcę tego zmieniać. Ja mogę widzieć pozytywy w mojej ekipie. Z waszej pozycji łatwo jest mówić, że wszystko jest złe i ty dobrze o tym wiesz, że nie wszystko jest tu negatywne. Jednak pięknie jest rozmawiać o negatywnych sprawach w Realu Madryt, to lepiej się sprzedaje.

– Pozytywne rzeczy? To, że jesteśmy żywi we wszystkich rozgrywkach. I gdy oglądam po 2-3 razy mecze, nie zgadzam się z opiniami. Tak uważam, ty możesz myśleć inaczej, akceptuję to. Mamy pozytywy w tej ekipie.

– Rywale mocno się wzmacniają? Może ludzi to dziwi, ale co do transferów, jeśli masz konkretnego gracza, którego chcesz, który wniesie więcej, który jest dostępny, to nie ma co się dziwić. Ja nie mam czegoś takiego. Ja mam świetnych zawodników i nie widzę niczego czy nikogo, kto mógłby tu coś zmienić. Można dokonywać zmian, zobaczymy w czerwcu, ale teraz nie.

– Niesprawiedliwy wobec zawodników? Nie sądzę. Nie sądzę też, że piłkarze tak uważają. Jestem trenerem i muszę podejmować decyzje, moje decyzje, ale nie jestem niesprawiedliwy, bo dla mnie każdy gracz jest ważny.

– Benzema? Nie wiem, kiedy wróci. Wrócił na murawę, ale zobaczymy, jak będzie się poprawiać, jaki będzie jego rozwój. Bardzo chcę, żeby wrócił, ale będziemy postępować z nim powoli. Nie chcemy ryzykować i chcemy, żeby wrócił na 200%.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!