Pewne zwycięstwo z Gran Canarią

Bardzo dobry występ koszykarzy

Real Madryt wysoko pokonał Gran Canarię i utrzymał się na szczycie tabeli Ligi Endesa. Dzisiaj mija 28 lat od śmierci Fernando Martína, byłego koszykarza Królewskich. Kibice uczcili pamięć o Hiszpanie, wywieszając transparent, a zawodnicy postawą na parkiecie. Podopieczni Pablo Laso byli o wiele lepsi od rywali i od samego początku objęli prowadzenie, które systematycznie powiększali. W zwycięstwo zaangażowana była cała drużyna, co znajduje odzwierciedlenie w statystykach. Punkty zdobyli wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się w meczowej kadrze.

Królewscy dobrze weszli w spotkanie od samego początku. Świetnie spisywał się Tavares, który wykorzystywał swój wzrost do blokowania rzutów rywali. Ta sztuka udała mu się dzisiaj czterokrotnie. Dobra gra w defensywie szła w parze ze skutecznością w ofensywie. W pierwszej kwarcie świetnie spisywał się Rudy, który zdobył osiem punktów. Druga część jeszcze bardziej uwypukliła różnicę między drużynami. Zaczął trafiać Dončić i Kanaryjczycy znaleźli się w poważnych tarapatach. Wynik 53:36 do przerwy jest dowodem na świetną postawę gospodarzy.

Trzecia kwarta była bardziej wyrównana. Najpierw madrytczycy odskoczyli na dystans dwudziestu punktów, ale Gran Canaria starała się zmniejszać straty. Jej zawodnicy popełniali jednak zbyt wiele błędów, by marzyć o remontadzie. Zanotowali aż dwadzieścia strat, co wykorzystali gospodarze. Każdy zawodnik miał okazję zapunktować, a pod koniec spotkania udało się zwiększyć rozmiary zwycięstwa. Taki mecz był bardzo potrzebny Królewskim, żeby zatrzeć złe wrażenie po porażce z Crveną. Oby to był początek zwycięskiej passy.

96 – Real Madryt (23+30+18+25): Rudy (11), Dončić (16), Campazzo (7), Tavares (8), Thompkins (13), Causeur (4), Randle (5), Radončić (3), Mačiulis (3), Yusta (2), Carroll (14), Reyes (10).

72 – Herbalife Gran Canaria (17+19+17+19): Oliver (10), Paulí (7), McKissic (2), Fischer (3), Báez (8), Eriksson (12), Mekel (10), Seeley (11), Balvín (5), Pasečņiks (4), Balcerowski (0).