Menu
El Jarek / COPE, Onda Cero, SER, Chiringuito

Mayoral: Tę kadrę porównamy do poprzedniej na koniec sezonu

Komentarze Hiszpana ze strony mieszanej

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Borja Mayoral pojawił się w strefie mieszanej po meczu z Fuenlabradą, gdzie udzielił wywiadów rozgłośniom SER, COPE i Onda Cero oraz zatrzymał się przy dziennikarzach telewizyjnych. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi napastnika Realu Madryt z tych rozmów.

– Cieszę się z mojego pierwszego dubletu w oficjalnym meczu na Bernabéu i z awansu, który był jasnym celem drużyny. Na pewno to spotkanie nie było najlepsze. Pracujemy jednak dalej na zwycięstwa i jak najlepszą grę. Najważniejsze, że wywalczyliśmy awans i teraz mamy już wielkie nadzieje na wygraną w weekend.

– Myślałem, że piłka po strzale nie wróci do bramki, ale odkręciła się i wpadła. Cieszę się, że to się udało, bo było to ważne też dla zespołu. Podanie Bale'a? Świetne zagranie. Wyczekiwaliśmy jego powrotu i wszedł w wielkim stylu, dając mi doskonałe podanie na głowę.

– Oni zagrali swój mecz i zrobili to świetnie. To lider w swojej lidze i pokazują dobre rzeczy. Trzeba docenić rywala, a my musimy po prostu dokonać samokrytyki i poprawić naszą grę. Czy baliśmy się po poprzeczce Fuenlabrady? Wiedzieliśmy, że bramka wpadnie. Wiadomo, że trafienie na 2:0 zmieniłoby wszystko, ale tego już nie ma. Musimy o tym zapomnieć i iść dalej.

– Gwizdy? Tak, są słyszalne na boisku. Musisz się wtedy pobudzić, poprawić grę, bo jeśli fani gwiżdżą, to z jakiegoś powodu. W przerwie porozmawialiśmy, bo z całym szacunkiem, ogrywała nas ekipa z Segundy B. Wiemy, że możemy grać lepiej.

– Ekipa B jest gorsza niż w zeszłym roku? Cóż, te tematy zostawiam wam. My pracujemy każdego dnia i robimy swoje. Na pewno jesteśmy młodsi, ale to żadna wymówka. Musimy uczyć się od starszych i pracować z nimi, by potem wykorzystać w pełni każdą szansę. Czy ta kadra jest jednak słabsza? Tego nie można oceniać teraz. To okaże się na sam koniec, wtedy to porównanym. Zobaczymy, ile wygramy tytułów i po jakiej grze. Nie należy podsumowywać sezonu już teraz.

– Kupno napastnika w styczniu? Nie ma to dla mnie znaczenia, ale myślę, że na razie rozmawiacie o tym tylko wy. Nikt nie przyszedł latem, chociaż wymieniało się wielu zawodników. Ja o tym nie myślę, skupiam się na sobie. Chcę tylko trenować na maksa, a potem wykorzystywać każdą szansę na maksa, pokazując dobrą grę i strzelając bramki. Mnie rozmawianie o transferze napastnika za bardzo nie interesuje, oceniajcie to wy.

– Benzema? To dla mnie odnośnik i wzór. Zawsze tak było, a dzielenie z nim szatni to dla mnie powód do dumy. Wyobraź sobie, że ty pracujesz na co dzień ze swoim idolem. On mnie motywuje do ciężkiej pracy.

– Czy boję się, że przy nowym napastniku nie będę grać już w ogóle? Moim marzeniem jest bycie tutaj i w ogóle nie myślałem o żadnym odejściu. Jestem zadowolony i cieszę się ze swoich szans. Nie boję się, skupiam się na sobie, na każdym treningu, a jeśli trener na mnie postawi, muszę być przygotowany. Transfer innego napastnika to nie mój problem. Jak klub na to postawi, świetnie, ale ja muszę patrzeć na swoją pracę.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!