Oceny zawodników po meczu z APOEL-em

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał APOEL 6:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo i Piwwwko,. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 651 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa izi121. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy ([email protected]).

Kiko Casilla
Bramkarz Królewskich ma ostatnio równie dużo pracy co wtedy, kiedy przesiadywał na ławce rezerwowych. Uderzenia rywali były dość łatwe do obrony, dlatego były gracz Espanyolu nie miał nawet okazji do wykazania się.
Daniel Carvajal
Chyba już można śmiało powiedzieć, że nie tylko wrócił do dyspozycji sprzed swojej niecodziennej przypadłości, lecz już wszedł na nieco wyższy poziom. Pamiętamy, że wtedy notował mnóstwo przeciętnych lub po prostu słabych meczów. W starciu z APOEL-em zagrał na solidnym poziomie. W defensywie nie popełniał błędów, a w ofensywie był nawet aktywniejszy niż Lucas.
Raphaël Varane
Choć zwykle skupia się na defensywie, tak tym razem trzeba go wyróżnić za poczynanie w ataku. Nie tylko zaliczył asystę przy trafieniu Nacho, lecz potrafił zaimponować wyjściem z defensywy w stylu Franza Beckenbauera. W obronie było natomiast całkiem dobrze. Nie miał wiele pracy i uniknął poważnych błędów.
Nacho
W pierwszej połowie kilka razy być może niepotrzebnie faulował, jednak udało mu się uniknąć żółtej kartki. Był bardziej agresywny niż zwykle i przypominał w tym nieco Sergio Ramosa. W ślady kapitana poszedł też w 41. minucie, gdy wpisał się na listę strzelców po stałym fragmencie gry.
Marcelo
W końcu w jego grze było widać progres. W końcu nie wszystkie wrzutki były całkowicie nieprzemyślane. W końcu nie popełniał błędów w obronie i w końcu zanotował asystę. Uff.
Lucas Vázquez
Nie zagrał złego meczu, lecz nie było to też coś, co pozwoliłoby zrozumieć, dlaczego gdy Królewscy potrzebują zdobywać bramki, Zizou notorycznie stawia właśnie na niego. Wczoraj jednak nie było tak źle. Zaliczył kilka udanych dryblingów, dawał drużynie szerokość, pomagał też w obronie. Bez błysku.
Luka Modrić
Znowu był zawodnikiem, na którego patrzyło się z przyjemnością. Zdobył bramkę i był motorem napędowym drużyny. Jeden z najlepszych zawodników wczorajszej potyczki.
Toni Kroos
Nie trzeba pisać, że wymienił mnóstwo piłek i przez niego przechodziła większość akcji Los Blancos, jednak trzeba zaznaczyć, że dwa jego zagrania były bardzo dobre i bez nich nie padłyby gole Karima Benzemy. Przy pierwszym trafieniu Francuza Kroos posłał doskonałe prostopadłe podanie, w drugiej połowie natomiast ponownie odnalazł napastnika Królewskich, który po chwili pokonał Nauzeta Péreza.
Marco Asensio
Nie było w jego grze wyjątkowej kreatywności, lecz Hiszpan po prostu zrobił, co do niego należało. Miał udział przy trafieniu Nacho, ponieważ to właśnie on dośrodkowywał futbolówkę z narożnika. Na pewno stać go na więcej, jednak – choć nie był wyróżniającym się piłkarzem – może być zadowolony ze swojej postawy.
Cristiano Ronaldo
Nareszcie. Portugalczyk w końcu odnalazł się pod bramką rywala i zanotował kolejne trafienia. Do tego zanotował kolejną asystą, dzięki której w tej klasyfikacji jest najlepszym zawodnikiem Ligi Mistrzów od dziesięciu lat. Zrobił swoje, a przecież poprzeczkę ma regularnie ustawianą bardzo wysoko.
Karim Benzema
W końcu Karim rozumie futbol tak jak my. Dwa strzały, dwa celne, dwa gole. Właśnie tak zachowuje się napastnik z prawdziwego zdarzenia. Zanotował też dość przypadkową asystę przy drugim golu Cristiano, ale nie można zignorować tego, że to właśnie dzięki jego pressingowi Los Blancos w ogóle mieli taką szansę.
Theo Hernández
Wreszcie otrzymał nieco więcej niż kilka minut na pozycji lewego obrońcy. Nie popełnił wielu błędów, jednak nie błyszczał też w ofensywie.
Dani Ceballos
Zaczął występ od kilku nieudanych zagrań, ale wraz z upływem czasu szło mu coraz lepiej. Posłał ładne podanie do Lucasa, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Mógł nawet wpisać się na listę strzelców po kontrataku, ale chyba niepotrzebnie tak szybko oddawał strzał i został zablokowany. Wkrótce powinien otrzymać szansę w Pucharze Króla.