Menu
Cover / elbernabeu.com

Zidane: To nieprawda, że gramy źle

Najważniejsze wypowiedzi trenera z konferencji

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Las Palmas. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami. Pełny zapis z sali prasowej w Valdebebas pojawi się na portalu tradycyjnie w dniu meczu.

– Jesteśmy zadowoleni, bo wrócili Bale i Carvajal. Brakuje nam jeszcze Mateo, którego z nami nie ma, ale wróci w przyszłym tygodniu. Sprawa Daniego jest normalna, Garetha też. Odbyli już drugi trening z zespołem, znajdujemy się w trakcie trwania zwykłego procesu i cieszymy się, że widzimy ich z nami.

– Są rzeczy, których nie da się uniknąć. Jak mówiłem już wcześniej, nie jestem najlepszym trenerem na świecie. Być może z powodu tego, co zrobiliśmy w zeszłym sezonie, ludzie to akceptują. Nie jestem jednak także najgorszym. W życiu nie chodzi o to, aby być na górze lub dole. Jednego dnia masz się dobrze, drugiego nie. Moi piłkarza myślą o pozytywnych rzeczach. Jesteśmy tacy sami. Nie jesteśmy zadowoleni z dwóch przegranych spotkań, ale nic zmieni się nic z tego, co chcemy zrobić lub osiągnąć. Zapewniam was o tym.

– Brak Bale'a i Carvajala w kadrze meczowej? Dani wrócił po długim czasie, trzeba mu dać niezbędny spokój. Zostanie i będzie pracować. Gareth tak samo. Nie znajdzie się w kadrze i nie pojedzie też na zgrupowanie reprezentacji. Po trzydziestu pięciu dniach kontuzji chcemy, aby został i pracował, żeby móc grać w Realu jak najwcześniej.

– Nie jest prawdą, że gramy źle. Czasami gramy gorzej, ale nie sądzę, aby było tak przez całe mecze albo we wszystkich z nich. Kiedy się przegrywa, coś się dzieje. Możesz powiedzieć, że mierzyliśmy się z lepszym zespołem, jak w Lidze Mistrzów. Możemy grać lepiej, owszem, ale nie wydaje mi się, że problemem jest zła gra. Jest tutaj wiele aspektów i będziemy pracować, wkładając w to naszą energię, aby to zmienić.

– Możemy się zmienić na wiele sposób. Potrafimy grać w systemie 4-3-3, 4-4-2, w rombie… Jutro zobaczycie, jak zagramy, mamy pomysł i tyle. Nie opieram się jednak na rozpisce. Nie będę niczego zmieniać, bo mówią, że przegraliśmy dwa mecze. Zmienię coś, ponieważ potrzebujemy wygranej.

– Letnie odejścia? Nic nie sądzę na ten temat. Musisz zaakceptować rzeczy takimi, jakie są. Nie będę mówić o tym, co zaszło. Obchodzi mnie zespół, który mamy. Tym, co możemy zrobić, jest włożenie w to wszystko więcej chęci. Każdy może bardziej wspierać drużynę i jestem pewien, że tak właśnie zrobimy. Ja jako pierwszy. Muszę wkładać w to więcej energii.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!