Menu
/ RealMadrid TV

Zidane: Trzeba odnaleźć „gola”, którego ostatnio nam brakuje

Zapis konferencji prasowej z trenerem

Zinédine Zidane pojawił się w sali prasowej na Wembley po meczu z Tottenhamem. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami.

[El Mundo] Jak ocenia pan ten mecz? Czy ten wynik i gra pana martwią?
Zawsze pytasz o to samo. Nie jestem zmartwiony i nie będę nigdy zmartwiony w sezonie niezależnie od tego, co będzie się działo. Dzisiaj wieczorem analiza jest taka, że zagraliśmy z lepszą ekipą. Byli lepsi i trzeba to zaakceptować. Nie trzeba więcej do tego wracać. Nie zagraliśmy złego meczu. Mieliśmy okazje, by zremisować, ale jak ostatnio się dzieje, nie znaleźliśmy drogi do bramki, nic więcej.

[Onda Cero] Świetnie zaczęliście sezon, byli w znakomitej formie fizycznej, zdobyliście dwa trofea w starciach z topowymi rywalami. Od tego czasu wydaje się jednak, że opadacie pod względem gry i formy fizycznej. To plan długofalowy na ten sezon, który ma dać efekty w drugiej części sezonu?
Mogę powiedzieć tyle, że nie możemy stwierdzić, że jesteśmy w złej formie fizycznej. Jesteśmy na poziomie, jaki mamy i może nie jest optymalny, bo ponieśliśmy dwie porażki. Po przegranej w lidze trzeba zawsze podnieść się w różny sposób, ale dzisiaj znowu przegraliśmy, więc to będzie kosztować nas trochę więcej. Jednak nie sądzę, że jest źle fizycznie. Może możesz porównywać jednego gracza do drugiego i stwierdzić, że z niektórymi jest trochę gorzej, ale fizycznie czujemy się dobrze. Znowu trzeba po prostu odnaleźć ten spokój i odnaleźć też „gola”, którego ostatnio nam brakuje.

[SER] Tłumaczy pan kolejne wpadki brakiem samych goli. Czy nie widzicie w tym jakiejś blokady mentalnej?
Każdy może mieć swoją opinię. Nie sądzę, że mamy blokadę. Są momenty w sezonie, gdy strzela się wiele goli z niewielu okazji i takie, gdy tego nie robisz. Ostatnio tak jest u nas. My mamy okazje. Na przykład dzisiaj, mieliśmy okazje na remis. Mieliśmy sytuacje, by zremisować. Piłka nie chciała wpaść. Oni trafili trzy razy. Wygrana rywala jest… normalna. Zagraliśmy z ekipą, która ogólnie zagrała dzisiaj lepiej od nas we wszystkich fazach. Nic więcej. Nie martwi mnie jednak to, że nie strzelamy. Zanotowaliśmy dwie porażki, ale mamy ekipę z doświadczonymi zawodnikami, którzy są mistrzami i to odmienimy.

[El País] Co czuje trener, który dzisiaj na pewno liczył na reakcję po porażce w Gironie?
To prawda, ale nie udało się. Przegraliśmy po prostu mecz Ligi Mistrzów po porażce w lidze. Mamy dwie przegrane z rzędu, więc nie możemy być zadowoleni. To zły moment, ale trzeba to zaakceptować. Kiedy wygrywasz, akceptujesz to i cieszysz się, a gdy przegrywasz, trzeba trzymać głowę wysoko i wiedzieć, że taki jest futbol. Jak mówiłem, mamy wiele meczów, by to wszystko odwrócić i to właśnie zrobimy.

[ABC] Chcę zapytać pana jako trenera o pewne obrazki z tego meczu, które dla mnie wydają się dziwne. W tych samych okresach widzieliśmy dzisiaj gesty Cristiano, by wychodzić wyżej, ale zaraz Modrić pokazywał, żeby wychodzić mu w środku do gry, a przy tym Ramos domagał się pomocy w tyłach, gdzie był sam z Nacho i Casemiro. Dlaczego zawodnicy tak się frustrowali? Jaka jest reakcja szatni?
Nie jest zadowolona, ale w życiu trzeba akceptować to, co przychodzi. Dzisiaj nie mamy dobrego momentu, ale mamy czas, by to wszystko zmienić. Szatnia nie może się cieszyć z tego, co mamy. To ciężka porażka dla naszej drużyny, ale jest zasłużona. Trzeba to zaakceptować. Powtarzam jednak, że wiemy, jak to zmienić i to zmienimy. Trzeba to przetrzymać, zmienić chip i na pewno to zrobimy.

[Sky Sports] Tottenham zagrał po prostu mecz życia czy mogą być brani pod uwagę jako kandydaci do zdobycia Ligi Mistrzów?
Każda ekipa może wygrać Ligę Mistrzów. Tottenham to jedna z tych drużyn.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!