Menu
/ faw.cymru

Bale powołany na mecze reprezentacji Walii

Walijczyk ostatni raz zagrał 37 dni temu

Chris Coleman ogłosił 24-osobową kadrę na sparingi z Francją i Panamą, jakie odbędą się w czasie najbliższej przerwy na reprezentacje. Na liście znalazł się Gareth Bale, który ostatni raz zagrał 26 września w starciu z Borussią i od tego czasu nie wrócił do normalnych treningów z powodu problemów z udem i łydką.

Brytyjczycy rozegrają tylko sparingi, bo nie zdołali wywalczyć prawa do gry w barażach do mundialu, ale mogą to być ostatnie spotkania z Colemanem na ławce, który wciąż waha się nad swoją przyszłością. Jeśli chodzi o Bale'a, to 37 dni temu w meczu z Borussią zszedł z boiska w ostatnich minutach z powodu skurczu lewego uda. Atakujący nie wystąpił w spotkaniu z Espanyolem, ale pojechał na kadrę, gdzie okazało się, że ma opuchnięty mięsień lewej łydki z powodu nadwyrężenia go przez chęć zbyt szybkiego powrotu do gry. Walijczycy od razu zwolnili go ze zgrupowania i chociaż uraz wydawał się mało poważny, to Bale wrócił do indywidualnej pracy na murawie dopiero w ostatni piątek, po 25 dniach od badań w ojczyźnie. Gareth nie zdążył wrócić do treningów z grupą przed spotkaniem z Tottenhamem i wszyscy czekają na to, czy zrobi to przed niedzielnym meczem z Las Palmas. Coleman powołał go jednak pomimo tak długiej nieaktywności i nawet bez ani jednych normalnych zajęć z grupą.

Bale zmaga się obecnie z osiemnastym urazem (jedenastym związanym z łydką), od kiedy trafił do Realu Madryt. Przez same kontuzje przegapił już aż 70 spotkań Królewskich. Jeśli doliczymy do tego wszelkie inne powody nieobecności, jak zawieszenia czy odpoczynek, okaże się, że Gareth przez nieco ponad cztery sezony nie wystąpił choćby przez minutę w 89 meczach.

Walijczycy zmierzą się w piątek 10 listopada z Francją w Paryżu i we wtorek 14 listopada z Panamą w Cardiff. Królewscy po tej przerwie na kadry do gry wrócą w sobotę 18 listopada, kiedy o 20:45 zmierzą się na Metropolitano z Atlético Madryt.

Kadra Walii na sparingi z Francją i Panamą

Bramkarze: Wayne Hennessey, Danny Ward i Chris Maxwell
Obrońcy: Ben Davies, James Chester, Neil Taylor, Chris Gunter, Tom Lockyer, Ashley Williams i Ethan Ampadu
Pomocnicy: Joe Allen, David Edwards, Andy King, Joe Ledley, Aaron Ramsey, Emyr Huws i Jonathan Williams
Napastnicy: Gareth Bale, Marley Watkins, Hal Robson-Kanu, Sam Vokes, Tom Lawrence, Ben Woodburn oraz David Brooks.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!