Menu
El Jarek / MARCA

MARCA: Real mocno obserwuje Odriozolę

Operacja zależy od ostatecznej oceny Achrafa

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Álvaro Odriozola to jedna z najgłośniej komentowanych rewelacji La Ligi w ostatnich miesiącach. Królewscy Hiszpanem, który w grudniu skończy 22 lata, interesują się znacznie dłużej, a kolejne raporty dostarczane działaczom są bardzo pozytywne. W tym sezonie obrońca Sociedadu zadebiutował nawet w kadrze Lopeteguiego.

MARCA podkreśla jednak, że aby zainteresowanie przerodziło się w coś większego, klub musi poznać ostateczną ocenę Zidane'a co do Carvajala i Achrafa. Właśnie postawa Marokańczyka w kluczowym okresie sezonu oraz radzenie sobie z dawaniem oddechu Hiszpanowi będzie kluczowe dla przyszłości Hakimiego w Realu.

Odriozola w Sociedadzie zadebiutował w styczniu 2017 roku i od tego momentu jego kariera pędzi z niesamowitą szybkością. Wejście do składu umożliwiły mu kontuzje kolegów, a po dobrych występach przyszło też powołanie do seniorskiej kadry. Królewscy obserwowali go już w kategoriach juniorskich i myśleli o pozyskaniu go latem tego roku, kiedy nad odejściem zastanawiał się Danilo, który ostatecznie opuścił klub. Real po decyzji Zidane'a postawił jednak na Achrafa oraz zabezpieczenie w postaci uniwersalnego Nacho.

To właśnie ocena Marokańczyka wyznaczy drogę na przyszłość. Zidane mocno wierzy w Hakimiego i nie miał problemów z wystawieniem go nawet przeciwko Tottenhamowi w Lidze Mistrzów. Infekcja Carvajala dała mu szansę, którą zdecydowanie wykorzystuje, ale sezon potrwa jeszcze 7 miesięcy i to po nich klub ze szkoleniowcem zastanowią się, czy ekipa nie potrzebuje jednak czegoś innego, a Achraf więcej czasu na naukę z regularną grą.

Dziennik w kwestii Odriozoli dodaje, że agencja reprezentująca jego interesy prowadzi także między innymi Casemiro, co zapewnia już znajomości i dobre stosunki, ale negocjacje w sprawie pozyskania Hiszpana byłyby bardzo trudne z powodu nastawienia Sociedadu. Baskowie praktycznie na pewno każdego zainteresowanego odeślą do 40-milionowej klauzuli odejścia. Chociaż dla Florentino jest to ostatnie wyjście, co pokazał latem przy sprowadzaniu Theo czy Ceballosa, to Sociedad walczy o swoje do końca, co udowodnił przypadek Ińigo Martíneza, który ostatecznie w ostatnim okienku nie dołączył do Barcelony, która mocno próbowała ominąć wpłacanie kwoty odstępnego.

Ważną kwestią dla Realu Madryt jest też coraz wyższy status Odriozoli w kadrze Hiszpanii, z którą ma ogromne szanse wyjazdu na mundial. Florentino w ostatnich wywiadach podkreśla, że Królewscy pragną skupować największe talenty także w Hiszpanii i dlatego klub tak mocno interesuje się sytuacjami Kepy z Bilbao czy właśnie obrońcy Sociedadu. W tym drugim przypadku sprawę ułatwia fakt, że Barcelona latem zamiast Odriozoli postawiła na sprowadzenie na prawą flankę Semedo.

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!