El Jarek

Brazylia wyrzuciła Chile poza mundial

Awansowały za to Argentyna i Kolumbia

Zakończyły się eliminacje w Ameryce Południowej, a awans wywalczyły reprezentacje Brazylii, Urugwaju, Argentyny i Kolumbii. Do baraży dostało się Peru. W wygranym meczu Canarinhos z Chile 90 minut rozegrał Casemiro.

Pierwsza połowa spotkania Brazylii z Chile upłynęła na sporej ostrożności z obu stron, ale groźniej atakowali gospodarze. Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Jesus, którego strzał głową z szóstego metra trafił wprost w bramkarza. W drugiej części gry wynik otworzył Paulinho, który dopadł do piłki wypuszczonej przez Bravo po strzale z wolnego Alvesa. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Jesus, który trafił do pustej bramki po akcji Coutinho i Neymara. Spotkanie w ostatniej minucie zamknął Jesus, który wbiegł do pustej bramki po długim zagraniu Williana, gdy Claudio Bravo nie zdążył wrócić z pola karnego Brazylii, szukając gola dającego przeskoczenie w tabeli Peru. Ten rezultat i inne wyniki wyrzuciły Chile poza nawet baraże.

Jeśli chodzi o Casemiro, pomocnik Królewskich prezentował się wyśmienicie w swojej strefie boiska. Bez problemu wygrywał pojedynki z rywalami, dominując także w powietrzu. Do tego nie utrudniał sobie życia, szybko szukając swoich rozgrywających i atakujących. 25-latek jest w świetnej formie i cały czas rozwija się, wzmacniając także swoją pozycję w kadrze. Można powiedzieć, że świetna dyspozycja taktyczna kadry opiera się także w sporej części na pomocniku Królewskich.

Jeśli chodzi o zakończenie eliminacji, to Argentyna wygrała w Ekwadorze po trzech golach Messiego, chociaż straciła bramkę już w pierwszej minucie. U siebie przegrywał także Urugwaj, ale potrafił odpowiedzieć Boliwii. Kolumbia prowadziła z Peru po bramce Jamesa, ale przeciwnik odpowiedział. Ostatecznie ta pierwsza ekipa jedzie na mistrzostwa, a druga zagra w barażach z Nową Zelandią. Poza pierwszą piątkę wypadło Chile, a swojej szansy nie wykorzystał Paragwaj, który przegrał z ostatnią Wenezuelą.

Brazylia 3:0 Chile
1:0 Paulinho 55'
2:0 Jesus 57' (asysta: Neymar)
3:0 Jesus 90' (asysta: Willian)

Brazylia: Ederson; Alves, Marquinhos, Miranda, Sandro; Paulinho, Casemiro, Renato Augusto (82', Fernandinho); Coutinho (86', Firmino), Gabriel Jesus i Neymar (85', Willian).