Portugalia jedzie do Rosji!

90 minut Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo i spółka rzutem na taśmę zagwarantowali sobie wyjazd do Rosji bez konieczności rozgrywania meczów barażowych. W ostatnim spotkaniu eliminacji pokonali u siebie Szwajcarię 2:0 dzięki trafieniom Johana Djourou (samobój) i André Silvy. Napastnik Los Blancos nie imponował i zakończył mecz bez gola, mimo że w drugiej połowie miał ku temu doskonałą szansę.

W pierwszej części meczu obie drużyny trochę bały się zaatakować. Intensywność meczu była zadowalająca, ale dobrych sytuacji było jak na lekarstwo. Kilka strzałów z dystansu to było zdecydowanie za mało w porównaniu do ogromnych oczekiwań przed jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów w ciągu trwającej przerwy reprezentacyjnej. Do szatni z lepszymi nastrojami wracali jednak Portugalczycy. Kilka minut przed przerwą po ogromnym zamieszaniu pod bramką gości piłka wturlała się do bramki Yanna Sommera.

Szwajcaria musiała gonić wynik, więc zaatakowała i zostawiła z tyłu znacznie więcej miejsca niż w pierwszej połowie. W drugiej części meczu dogodnych okazji było więc znacznie więcej i lepszą skutecznością popisali się Portugalczycy. Ponownie w chaosie w polu karnym Sommera najwięcej szczęścia mieli gospodarze. André Silva źle przyjął piłkę, ale zdołał do niej dopaść i podwyższyć rezultat. W drugiej połowie idealną sytuację miał też Cristiano Ronaldo, ale zamiast oddać strzał wdał się w niepotrzebny drybling i nie zdobył trzeciego gola.

Dzięki lepszemu stosunkowi bramek Portugalia awansuje do mistrzostw świata. Poza porażką ze Szwajcarią w pierwszej kolejce odniosła komplet zwycięstw i z dorobkiem 27 oczek zagwarantowała sobie udział w mundialu. Szwajcaria będzie natomiast walczyć o turniej w Rosji w barażach.

Portugalia – Szwajcaria 2:0 (1:0)
1:0 Djourou 41' (gol samobójczy)
2:0 André Silva 57'

Portugalia: Rui Patrício; Cédric, Pepe, Fonte, Eliseu (68' Antunes); Bernardo Silva, William, Moutinho, João Mário (91' Danilo); Ronaldo, André Silva (75' Gomes).
Szwajcaria: Sommer; Lichtsteiner, Djourou, Schär, R. Rodríguez; Xhaka, Dzemaili (66' Zuber), Freuler (46' Zakaria); Shaqiri, Seferović, Mehmedi (66' Embolo).