Zasłużona porażka Castilli

Kolejny słaby mecz rezerw

Castilla przegrała na wyjeździe z Pontevedrą 0:2 i zbliżyła się do strefy spadkowej na odległość jednego punktu. Porażka jest całkowicie zasłużona, ponieważ to Galisyjczycy dzisiaj byli drużyną lepszą, potrafiącą tworzyć zagrożenie pod bramkę. W pierwszej połowie udało się utrzymać remis, ale było to głównie zasługą Belmana. Golkiper nie był jednak w stanie zatrzymać wszystkich strzałów rywali. Zła passa drużyny rezerw trwa dalej i nie widać symptomów poprawy.

Początek meczu był bardzo wyrównany. W 13. minucie kontuzji doznał Jaime i musiał opuścić boisko. Chwilę później znakomitą sytuację miała Pontevedra. David Ańón stanął oko w oko z Belmanem, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz. Gospodarze prezentowali się lepiej w ofensywie i w 26. minucie stworzyli sobie drugą świetną szansę. Na szczęście dla Castilli, zmarnował ją Jorge. W doliczonym czasie gry w pierwszej połowie kolejny raz na pierwszy plan wysunął się Belman. Zaliczył trzecią efektowną interwencję i tylko dzięki niemu Królewscy schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa zaczęła się źle dla Castilli. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, gola zdobył David Ańón. Piłkarz Pontevedry wpakował piłkę do siatki ręką, ale arbiter tego nie dostrzegł. Królewscy nie byli w stanie odpowiedzieć, a Pontevedra podwyższyła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Berrocal, który pojawił się na murawie minutę wcześniej. Był to jego pierwszy kontakt z piłką. W tym momencie było już jasne, że trzy punkty powędrują na konto gospodarzy. W końcówce meczu boisko musiał opuścić kontuzjowany Manu, a Pontevedra mogła zdobyć trzecią bramkę, gdyby nie interwencja Álexa Martína na linii bramkowej.

Pontevedra – Real Madryt Castilla 2:0 (0:0)
1:0 David Ańón 52’
2:0 Jesús Berrocal 66’

Pontevedra: Edu Sousa, Miguel Muńoz, David Castro, David Goldar, Adrián León, Kevin Presa, Álex González, Jorge Hernández (Carlos Ramos 81’), Jon Etxaniz (Jesús Berrocal 65’), Prosi, David Ańón (Marcos Álvarez 71’).

Real Madryt Castilla: Javi Belman, Álvaro Tejero, Jaime Sánchez (Álex Martín 13’), Manu Hernando, Sergio Reguilón, Jaume Grau, Óscar Rodríguez, Adrián Mancebo (Franchu 63’), Toni Segura (Víctor Campuzano 67’), Cristo González, Dani Gómez.